Nasz serwis używa cookies. Szczegóły w Polityce prywatności. Możesz sam skonfigurować cookies w Twojej przeglądarce. Brak zmiany ustawień oznacza akceptację naszej polityki
Patejko Zuzanna

Nazywam się Zuzanna i niedługo skończę 6 lat. Po moim narodzeniu okazało się, że mam obustronny głęboki niedosłuch zmysłowo-nerwowy, czyli w skrócie jestem głucha. Jednak moi rodzice postanowili zrobić wszystko, abym jednak mogła słyszeć. I tak przeszłam dwie operacje wszczepia implantów ślimakowych. Przed moimi pierwszymi urodzinami usłyszałam pierwsze dźwięki w prawym uchu, a chwilkę po drugich urodzinach słyszało już moje lewe ucho. Jednak mimo codziennej rehabilitacji z moimi ulubionymi terapeutami moja mowa nie rozwijała się zbyt prawidłowo. Później okazało się, że mam również zaburzenia integracji sensorycznej. Dzielnie ćwiczyłam na wszystkich zajęciach i choć moja mowa była bardzo uboga rodzice posłali mnie do przedszkola, abym miała kontakt z rówieśnikami. To był dla mnie niesamowity krok. Po kilku miesiącach moja mowa była coraz lepsza, choć dzieci cały czas miały problem żeby mnie rozumieć. Panie „przedszkolanki” bardzo mnie wspierały i tłumaczyły dzieciom o co mi chodzi. Teraz jestem już w najstarszej grupie i moja mowa jest całkiem zrozumiała. Jednak nadal nie potrafię wszystkiego powiedzieć. Mama mówi, że mam bardzo duże problemy z artykulacją  i rozumieniem w hałasie. Nie poddaje się i nadal codziennie ćwiczę z rodzicami i uczęszczam na zajęcia z surdologopedą, neurologopeda, pedagogiem i psychologiem. W ostatnim czasie dołączyły również problemy dermatologiczne, mam problemy z pękająca, nawet do krwi skóra stóp i dłoni, dlatego muszę używać specjalnych preparatów dermatologicznych, aby nie dopuścić do tego stanu. Oprócz codziennej rehabilitacji jeżdżę na turnusy rehabilitacyjne, na których pracuje bardzo pilnie, aby usprawnić mój słuch i mowę. Jestem wesołą i bardzo inteligentną dziewczynką, która pod burza loków „ukrywa” swoje procesory. Jednak mam problemy z emocjami. Nie do końca potrafię sobie radzić z nimi. Moja mama się martwi, że tak długo to trwa dlatego będzie sprawdzać ze specjalistami czy moja głowa dobrze pracuje. Nie jest mi łatwo, ale wszystko dzielnie znoszę, dlatego proszę Cię o przekazanie mi swojego 1% podatku, abym mogła pracować jeszcze ciężej i abym mogła spełniać swoje marzenia."

 

POMÓŻ ZUZI USŁYSZEĆ ŚWIAT

 

Przekazując 1% podatku lub darowiznę FUNDACJI AVALON z dopiskiem Patejko, 2573 pomogą nam Państwo w zebraniu środków na turnusy i zabiegi rehabilitacyjne, zajęcia usprawniające słuch i mowę oraz wesprą Państwo Zuzię w codziennym funkcjonowaniu. Za każdą okazaną Zuzi pomoc z całego serca bardzo, bardzo dziękujemy!!!

 

 

BEZPŁATNY PROFESJONALNY PROGRAM PIT!

 

Rozlicz lub skoryguj swój PIT w 3 prostych krokach:

1. Pobierz i zainstaluj lub uruchom program online

2. Wypełnij druki w prostym kreatorze

3. Rozlicz PIT przez Internet lub wydrukuj i wyślij pocztą.

 

Korzystając z programu możecie Państwo korzystać z telefonicznego wsparcia expertów.

opp1proc

 

Poniżej znajdziecie Państwo najnowszy program do rozliczeń PIT 2018. W rubryce dotyczącej przekazania 1% został wstawiony numer KRS Fundacji AVALON.

Jeśli chcecie Państwo wesprzeć moją osobę, proszę kliknąć w pole cel szczegółowy i wpisać moje nazwisko w polu wyszukiwania lub wybrać je z rozwijanej listy. W prawidłowo wypełnionej deklaracji, w polu "Cel szczegółowy" musi się znaleźć moje nazwisko i numer subkonta.

Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJĘ :)

Pobierz wersję dla systemu MS Windows:

opp standard 29678 pobierz 1

 

Pobierz wersję dla systemu MAC OS:

opp standard 29678 pobierz 1

 

Pobierz wersję dla systemu Linux:

opp standard 29678 pobierz 1

 

 

Mogą Państwo także skorzystać z wersji on-line programu, uruchamianej w przeglądarce internetowej:

opp standard 29678 uruchom 1

 

 

Program e-pity Copyright 2017-2018 e-file sp. z o.o. sp. k.   e pity po prostu


Wpłaty prosimy kierować na konto: Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Prowadzone przez: BGŻ BNP Paribas Bank Polska S.A.<

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>

Odsłony: 3727
Ulotkę wygenerowano: 369
Ulotkę wysłano mailem: 8

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

opp fundacja 750200 uruchom 1

Pomóż nam pomagać!

KRS:

0000270809

Numer konta do darowizn dla Podopiecznych:

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

BGŻ BNP Paribas

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>
Donations in other currencies (Euro, USD and more) >>

OPINEO 2018a