Nasz serwis używa cookies. Szczegóły w Polityce prywatności. Możesz sam skonfigurować cookies w Twojej przeglądarce. Brak zmiany ustawień oznacza akceptację naszej polityki
Lysko Dominika

To jest Dominika, ma 8 lat. Urodziła się jako zdrowa dziewczynka i rozwijała się prawidłowo. W wieku 2 lat zdiagnozowano u niej zaburzenia neurorozwojowe - dyspraksję ruchową i oralną oraz afazję ruchową. To znaczy, że Domcia ma problem z planowaniem ruchu, czuciem swojego ciała w przestrzeni, motoryką małą i dużą, przetwarzaniem bodźców płynących z otoczenia oraz z rozwojem mowy. Od momentu zdiagnozowania u niej zaburzeń codziennie ciężko pracuje na zajęciach u specjalistów. Szukamy dla niej nowych form terapii, które mogą poprawić  jej rozwój. Dzięki tej wielopłaszczyznowej rehabilitacji małymi krokami Dominika robi postępy i uczy się nowych rzeczy. Ale musi ćwiczyć każdą sferę funkcjonowania: ruchową, umysłową, emocjonalną oraz społeczną. 

W wieku 2,5 lat postawiono nam kolejną diagnozę – padaczka. Choroba ta rozwija się wraz z rozwojem Dominiki i jest lekooporna. Ataki hamują tylko 3 leki, które Dominika przyjmuje jednocześnie. Inne leki jej nie pomagają, dlatego we wrześniu 2017 r. zdecydowaliśmy się na włączenie oleju CBD z konopi. Rezultaty są obiecujące, lecz sam wyciąg/preparat bardzo drogi. Widzieliśmy już światełko w tunelu, ale... w październiku 2017 r. trafiła w bardzo ciężkim stanie do szpitala. Czekała na nas następna diagnoza... CUKRZYCA typu 1 - nieuleczalna choroba w której organizm sam zniszczył komórki trzustki. Leczenie to stałe podawanie insuliny oraz ciągłe monitorowanie poziomu cukru. Niskie poziomy cukru są dla Domci bardzo niebezpieczne, ponieważ mogą wywołać napady padaczki. Ze względu na jej niepełnosprawność intelektualną oraz padaczkę wskazana jest dla niej nowoczesna pompa insulinowa, która sama monitoruje poziom cukru i powiadamia o zbliżającym się niedocukrzeniu. W nagłych przypadkach spadku cukru odcina podawanie insuliny, nie dopuszczając do sytuacji zagrażających życiu.   

 

TY RÓWNIEŻ MOŻESZ POMÓC DOMINICE

 

Przekazując 1% podatku lub darowiznę FUNDACJI AVALON z dopiskiem Lysko, 2909 pomagają nam Państwo w zebraniu środków na zakup nowoczesnej pompy insulinowej oraz potrzebnego osprzętu  do codziennego monitorowania cukrzycy. Wspieracie Państwo także rehabilitację i codzienne funkcjonowanie Dominiki. Każda złotówka jest dla nas cenna.  Rodzice, Katarzyna Tomal i Tomasz Lysko

 

 

BEZPŁATNY PROFESJONALNY PROGRAM PIT!

 

Rozlicz lub skoryguj swój PIT w 3 prostych krokach:

1. Pobierz i zainstaluj lub uruchom program online

2. Wypełnij druki w prostym kreatorze

3. Rozlicz PIT przez Internet lub wydrukuj i wyślij pocztą.

 

Korzystając z programu możecie Państwo korzystać z telefonicznego wsparcia expertów.

opp1proc

 

Poniżej znajdziecie Państwo najnowszy program do rozliczeń PIT 2018. W rubryce dotyczącej przekazania 1% został wstawiony numer KRS Fundacji AVALON.

Jeśli chcecie Państwo wesprzeć moją osobę, proszę kliknąć w pole cel szczegółowy i wpisać moje nazwisko w polu wyszukiwania lub wybrać je z rozwijanej listy. W prawidłowo wypełnionej deklaracji, w polu "Cel szczegółowy" musi się znaleźć moje nazwisko i numer subkonta.

Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJĘ :)

Pobierz wersję dla systemu MS Windows:

opp standard 29678 pobierz 1

 

Pobierz wersję dla systemu MAC OS:

opp standard 29678 pobierz 1

 

Pobierz wersję dla systemu Linux:

opp standard 29678 pobierz 1

 

 

Mogą Państwo także skorzystać z wersji on-line programu, uruchamianej w przeglądarce internetowej:

opp standard 29678 uruchom 1

 

 

Program e-pity Copyright 2017-2018 e-file sp. z o.o. sp. k.   e pity po prostu


Wpłaty prosimy kierować na konto: Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Prowadzone przez: BGŻ BNP Paribas Bank Polska S.A.<

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>

Odsłony: 2638
Ulotkę wygenerowano: 216
Ulotkę wysłano mailem: 2

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

opp fundacja 750200 uruchom 1

Pomóż nam pomagać!

KRS:

0000270809

Numer konta do darowizn dla Podopiecznych:

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

BGŻ BNP Paribas

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>
Donations in other currencies (Euro, USD and more) >>

OPINEO 2018a