Nasz serwis używa cookies. Szczegóły w Polityce prywatności. Możesz sam skonfigurować cookies w Twojej przeglądarce. Brak zmiany ustawień oznacza akceptację naszej polityki
Kałka Michał

Witam Wszystkich, mam na imię Michał i mam 39 lat. Życie po raz pierwszy pokazało mi pazur, gdy miałem 17 lat, poprzez utratę wzroku w prawym oku. Wkrótce zdiagnozowano u mnie SM, czyli stwardnienie rozsiane. Borykam się z nim już 22 lata i raczej nie nazwałbym tego „związku” szczęśliwym. W międzyczasie zostałem ojcem dwóch wspaniałych chłopaków – Kacpra i Miłosza. Dla nich chciałbym jak najdłużej pozostać jak najbardziej sprawnym - na tyle, na ile to możliwe. Występujące u mnie rzuty choroby  objawiają się problemami z utrzymaniem równowagi i brakiem koordynacji ruchów, jak i pogorszeniem mojej kondycji psychofizycznej. Przyznacie, że to frustrujące, kiedy ma się problem ze zmieszczeniem się w futrynie własnych drzwi, dojściem do znajomych na kawę na dystans kilkudziesięciu metrów lub zejściem ze schodów, kiedy któraś noga nagle i zdecydowanie odmawia współpracy. A tak właśnie wygląda moja rzeczywistość z SM. Obecnie potrzebuję regularnie się rehabilitować metodą PNF. Metoda PNF (Proprioceptiv Neuromuscular Facilitation) - w tłumaczeniu torowanie nerwowo-mięśniowe. Ćwiczenia mają na celu zwiększyć siłę mięśni i zakres ruchu. Podstawowym celem jest praca nad funkcjami stawów i mięśni. Koncepcja ta zaleca postrzeganie chorego w sposób całościowy, wykorzystując do terapii silne i zdrowe regiony ciała. PNF wykorzystuje w terapii najsprawniejsze rejony ciała do uzyskania aktywności ruchowej w obszarach słabszych, bądź uszkodzonych żeby wzmocnić mięśnie, bo niestety moja kondycja ostatnio się pogorszyła. O droższej terapii nie marzę, bo zdecydowanie przekracza moje możliwości finansowe a czekają mnie jeszcze kosztowne badania. Jeśli ktoś z Państwa okaże serce wspomagając mnie darowizną, pomoże mi to w opłaceniu kosztów rehabilitacji, która poprawi jakość mojego życia. Mam jeszcze jedno marzenie – chciałbym kiedyś zatańczyć kizombę. O moich codziennych smutkach, pasjach radościach i zmaganiach z chorobą możecie poczytać na blogu: ja-i-sm.blogspot.com Zapraszam do lektury.

 

WSPOMÓŻ MNIE W CODZIENNYCH ZMAGANIACH

 

Przekazując 1% podatku lub darowiznę FUNDACJI AVALON z dopiskiem Kałka, 3424 pomagacie mi Państwo w pozyskaniu środków na rehabilitację, likwidację barier architektonicznych w domu, zakupie potrzebnych leków oraz środków codziennego funkcjonowania. Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

 

Serdecznie pozdrawiam.

 

 

BEZPŁATNY PROFESJONALNY PROGRAM PIT!

 

Rozlicz lub skoryguj swój PIT w 3 prostych krokach:

1. Pobierz i zainstaluj lub uruchom program online

2. Wypełnij druki w prostym kreatorze

3. Rozlicz PIT przez Internet lub wydrukuj i wyślij pocztą.

 

Korzystając z programu możecie Państwo korzystać z telefonicznego wsparcia expertów.

opp1proc

 

Poniżej znajdziecie Państwo najnowszy program do rozliczeń PIT 2018. W rubryce dotyczącej przekazania 1% został wstawiony numer KRS Fundacji AVALON.

Jeśli chcecie Państwo wesprzeć moją osobę, proszę kliknąć w pole cel szczegółowy i wpisać moje nazwisko w polu wyszukiwania lub wybrać je z rozwijanej listy. W prawidłowo wypełnionej deklaracji, w polu "Cel szczegółowy" musi się znaleźć moje nazwisko i numer subkonta.

Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJĘ :)

Pobierz wersję dla systemu MS Windows:

opp standard 29678 pobierz 1

 

Pobierz wersję dla systemu MAC OS:

opp standard 29678 pobierz 1

 

Pobierz wersję dla systemu Linux:

opp standard 29678 pobierz 1

 

 

Mogą Państwo także skorzystać z wersji on-line programu, uruchamianej w przeglądarce internetowej:

opp standard 29678 uruchom 1

 

 

Program e-pity Copyright 2017-2018 e-file sp. z o.o. sp. k.   e pity po prostu


Wpłaty prosimy kierować na konto: Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Prowadzone przez: BGŻ BNP Paribas Bank Polska S.A.<

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>

Odsłony: 5151
Ulotkę wygenerowano: 371
Ulotkę wysłano mailem: 0

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

opp fundacja 750200 uruchom 1

Pomóż nam pomagać!

KRS:

0000270809

Numer konta do darowizn dla Podopiecznych:

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

BGŻ BNP Paribas

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>
Donations in other currencies (Euro, USD and more) >>

OPINEO 2018a