Nasz serwis używa cookies. Szczegóły w Polityce prywatności. Możesz sam skonfigurować cookies w Twojej przeglądarce. Brak zmiany ustawień oznacza akceptację naszej polityki
Grad Paweł Maciej

 

Mam na imię Maciek, dla przyjaciół MaC. Zazwyczaj kiedy ktoś pyta mnie jak się czuję, odpowiadam że dobrze. Może to dlatego bo przyzwyczaiłem się, że bywają takie dni, w których nie mam siły wstać z łóżka. Od roku 2000 choruję na zapalenie jelita grubego, a w 2008 zdiagnozowano u mnie SM (stwardnienie rozsiane). Przez pierwsze 2 lata nie bardzo się tym przejmowałem i dalej próbowałem żyć tak jak dawniej, ciężko pracowałem, trenowałem i podróżowałem, bo najgorzej jest przyznać się przed samym sobą, że nie ma się już siły i trzeba zwolnić. Po kilkunastu pobytach w szpitalu, na lewym przedramieniu pojawił się napis „NIGDY NIE TRAĆ SIŁY”, bo chciałbym żeby każdy dzień był właśnie taki. Dziś mam 34 lata i mimo, że czasami po przebudzeniu czuję się jakbym właśnie przebiegł 2 mile, wrzucił do kotłowni tonę węgla i zrobił 7 fikołków w nieprzewidzianych kierunkach, a choroba jelit od 15 lat nie pozwala o sobie zapomnieć, to w miarę sił i możliwości trochę pracuję z domu, a w wolnym czasie robię wszystko co tylko przyjdzie mi do głowy - kręcę filmy, podróżuję, w listopadzie zapuszczam wąsy, gram na perkusji, jeżdżę quadem i robię pompki (rekord 101). Do tej pory byłem w ponad 20 krajach na 3 kontynentach, ale jest jeszcze dużo miejsc, w których mnie nie było…

Stwardnienie rozsiane (SM) jest przewlekłą chorobą neurologiczną diagnozowaną przeważnie między 20 a 40 rokiem życia. U każdego chorego na SM mogą pojawić się różne objawy: niedowłady, zaburzenia wzroku, nadmierne przemęczenie, przewlekłe bóle głowy, bezsenność, nieustanne szumy lub piszczenie w uszach, zaburzenia mowy i wiele innych. W większości krajów Unii Europejskiej około 40% chorych ma zapewnione leczenie. Pod względem dostępności do terapii Polska jest wciąż na jednym z ostatnich miejsc. Drogie leczenie finansowane jest przez NFZ tylko na krótki okres czasu. Nieleczone lub źle leczone SM prowadzi do niepełnosprawności i ograniczenia czynności życiowych, a długotrwała choroba jelit może powodować nowotwór – ja nie wybieram się żadną z tych dróg.

 

Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji AVALON z dopiskiem Grad, 1381 dajecie mi szansę na lepsze jutro, pomagacie mi być tu i teraz i nie obawiać się tego co nieznane.

 

Więcej informacji na mojej stronie: www.comaszwkieszeni.com

 

 

BEZPŁATNY PROFESJONALNY PROGRAM PIT!

 

Rozlicz lub skoryguj swój PIT w 3 prostych krokach:

1. Pobierz i zainstaluj lub uruchom program online

2. Wypełnij druki w prostym kreatorze

3. Rozlicz PIT przez Internet lub wydrukuj i wyślij pocztą.

 

Korzystając z programu możecie Państwo korzystać z telefonicznego wsparcia expertów.

opp1proc

 

Poniżej znajdziecie Państwo najnowszy program do rozliczeń PIT 2018. W rubryce dotyczącej przekazania 1% został wstawiony numer KRS Fundacji AVALON.

Jeśli chcecie Państwo wesprzeć moją osobę, proszę kliknąć w pole cel szczegółowy i wpisać moje nazwisko w polu wyszukiwania lub wybrać je z rozwijanej listy. W prawidłowo wypełnionej deklaracji, w polu "Cel szczegółowy" musi się znaleźć moje nazwisko i numer subkonta.

Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJĘ :)

Pobierz wersję dla systemu MS Windows:

opp standard 29678 pobierz 1

 

Pobierz wersję dla systemu MAC OS:

opp standard 29678 pobierz 1

 

Pobierz wersję dla systemu Linux:

opp standard 29678 pobierz 1

 

 

Mogą Państwo także skorzystać z wersji on-line programu, uruchamianej w przeglądarce internetowej:

opp standard 29678 uruchom 1

 

 

Program e-pity Copyright 2017-2018 e-file sp. z o.o. sp. k.   e pity po prostu


Wpłaty prosimy kierować na konto: Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Prowadzone przez: BGŻ BNP Paribas Bank Polska S.A.<

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>

Odsłony: 6856
Ulotkę wygenerowano: 936
Ulotkę wysłano mailem: 0

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

opp fundacja 750200 uruchom 1

Pomóż nam pomagać!

KRS:

0000270809

Numer konta do darowizn dla Podopiecznych:

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

BGŻ BNP Paribas

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>
Donations in other currencies (Euro, USD and more) >>

OPINEO 2018a