Nasz serwis używa cookies. Szczegóły w Polityce prywatności. Możesz sam skonfigurować cookies w Twojej przeglądarce. Brak zmiany ustawień oznacza akceptację naszej polityki
Fredyk Dominik

Dominik od urodzenia choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną, Zespół Wiskotta – Aldricha, która została zdiagnozowana w czwartym miesiącu życia. Przed postawieniem diagnozy Dominik w drugiej dobie życia został zarażony posocznicą gronkowcową (sepsa) oraz wystąpiła niewydolność oddechowa, walka o jego życie była bardzo trudna, wyniki raz były lepsze raz gorsze, co wskazywało że jednak dalej coś się dzieje w tym małym człowieczku. Badania wskazały na zapalenie opon mózgowych. W szesnastej dobie życie lekarze wykryli ropniaka podtwardówkowego znad lewej półkuli mózgu, który musiał być natychmiast ewakuowany z główki naszego synka. To była kolejna walka o życie i zdrowie, kolejne pytania pozostawione bez odpowiedzi… która zakończyła się szczęśliwie. Niestety wyniki cały czas nie były takie, jakich oczekiwaliśmy. Płytki krwi były małe, nie wzrastały do norm jakie zakładali lekarze, jakie powinny być. Norma to 115-450 tysięcy płytek, Dominik miał 15-38 tysięcy. Specjalistyczne badania, coraz to inne leki, szukanie co jest powodem spadku płytek. Niestety wszystko było nieokreślone. Kolejne pytania co dalej, kolejne nieprzespane noce, przepłakane dni. Decyzją lekarzy idziemy do domu, euforia, szczęście lecz  gdzieś w głębi niepewność… Niestety Dominik przed samym wyjściem ze szpitala, z wypisem w ręce postanowił załatwić swoją potrzebę fizjologiczną, lecz zamiast tego czego się spodziewaliśmy w pampersie ukazała się krew, niestety pobyt w szpitalu był konieczny. Zostaliśmy natychmiast przewiezieni do innego szpitala na oddział onkohematologii. Lekarze pobrali szpik kostny, diagnoza… szpik czysty, nie ma białaczki. Dalsze poszukiwania… wynik… choroba genetyczna Zespół Wiskotta-Aldricha. Aby móc żyć i cieszyć się dzieciństwem niezbędny był przeszczep szpiku. Zaczęły się wszystkie procedury i… poszukiwania dawcy, który znalazł się bardzo szybko. Niezbędne było założenie drogi centralnej (Broviac) i czekanie na termin w Klinice Przylądek Nadziei a czas gonił. Kilkakrotnie Dominik musiał być toczony płytkami krwi, które potrafiły spaść poniżej 7 tysięcy. Dostaliśmy informację o terminie przeszczepu, wyznaczonego na 23 marca 2016r. stawiliśmy się 11 marca aby przegotować Dominika do otrzymania DRUGIEGO ŻYCIA. Hipermega chemia, wypadanie włosków, mnóstwo dużych strzykawek z lekami 24 godziny na dobę, płacz i łzy ale to wszystko po to aby żyć. I mamy NOWE ŻYCIE, o które cały czas walczymy, walczymy z infekcjami, wirusami, nawracającymi się powikłaniami po przeszczepowymi, ale wiemy że warto, dla Dominika. Nasz mały wojownik codziennie przyjmuje odpowiednie leki, musi być pod stałą kontrolą przeszczepowców, hematologa, neurologa, neurochirurga, endokrynologa, laryngologa jak również rehabilitantów. Wymaga to wielu poświęceń, nakładów finansowych jak i wielu barier do pokonania. Ale nie poddajemy się i dzielnie walczymy o powrót do zdrowia Dominika. Jeśli zastanawiasz się komu w  tym roku przekazać 1% pomyśl o Dominiku.

Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Fredyk, 5284 wspieracie Państwo leczenie Dominika.

 

 

BEZPŁATNY PROFESJONALNY PROGRAM PIT!

 

Rozlicz lub skoryguj swój PIT w 3 prostych krokach:

1. Pobierz i zainstaluj lub uruchom program online

2. Wypełnij druki w prostym kreatorze

3. Rozlicz PIT przez Internet lub wydrukuj i wyślij pocztą.

 

Korzystając z programu możecie Państwo korzystać z telefonicznego wsparcia expertów.

opp1proc

 

Poniżej znajdziecie Państwo najnowszy program do rozliczeń PIT 2018. W rubryce dotyczącej przekazania 1% został wstawiony numer KRS Fundacji AVALON.

Jeśli chcecie Państwo wesprzeć moją osobę, proszę kliknąć w pole cel szczegółowy i wpisać moje nazwisko w polu wyszukiwania lub wybrać je z rozwijanej listy. W prawidłowo wypełnionej deklaracji, w polu "Cel szczegółowy" musi się znaleźć moje nazwisko i numer subkonta.

Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJĘ :)

Pobierz wersję dla systemu MS Windows:

opp standard 29678 pobierz 1

 

Pobierz wersję dla systemu MAC OS:

opp standard 29678 pobierz 1

 

Pobierz wersję dla systemu Linux:

opp standard 29678 pobierz 1

 

 

Mogą Państwo także skorzystać z wersji on-line programu, uruchamianej w przeglądarce internetowej:

opp standard 29678 uruchom 1

 

 

Program e-pity Copyright 2017-2018 e-file sp. z o.o. sp. k.   e pity po prostu


Wpłaty prosimy kierować na konto: Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Prowadzone przez: BGŻ BNP Paribas Bank Polska S.A.<

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>

Odsłony: 2984
Ulotkę wygenerowano: 170
Ulotkę wysłano mailem: 0

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

opp fundacja 750200 uruchom 1

Pomóż nam pomagać!

KRS:

0000270809

Numer konta do darowizn dla Podopiecznych:

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

BGŻ BNP Paribas

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>
Donations in other currencies (Euro, USD and more) >>

OPINEO 2018a