Nasz serwis używa cookies. Szczegóły w Polityce prywatności. Możesz sam skonfigurować cookies w Twojej przeglądarce. Brak zmiany ustawień oznacza akceptację naszej polityki
Marta Czarnecka

„Życie nie tylko po to jest, by brać. Życie nie po to, by bezczynnie trwać, i aby żyć siebie samego trzeba dać” ( cyt. z piosenki S. Sojki). Jestem Marta, mam 28 lat i znaczny stopień niepełnosprawności. Kiedyś wydawało mi się, że z niedowładem czterokończynowym (Dziecięce Porażenie Mózgowe) nie mam nawet co marzyć o nauce. Jednak dzięki mojej pracy, ukończyłam szkołę średnią z wyróżnieniem (drugie świadectwo w szkole). Zdałam rozszerzoną maturę z angielskiego i dostałam się na studia. W 2014 r. ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna i wczesne nauczanie języka angielskiego. W życiu codziennym funkcjonuję dzięki pomocy innych. Na ulicę, na spacer, do teatru, czy gdziekolwiek indziej, mój wózek musi pchać również osoba druga. Niestety mam także głęboki stopień niedowidzenia spowodowany porażeniem gałek ocznych. Pomimo takich barier, jest mnie „wszędzie pełno”. Walczę o swoje lepsze jutro, ale nie zapominam również o innych ludziach, stojących z „boku”, wycofanych. Dlatego też jestem wolontariuszką Fundacji Dar Szpiku im. Anny Wierskiej w Poznaniu, oraz Fundacji Pomóż Innym w Warszawie. Adam Mickiewicz w swoim wierszu „Romantyczność” przedstawił swój (i mój) światopogląd: „Miej serce i patrzaj w serce!” Chciałabym to wyraźnie zaznaczyć, że bardzo ważna jest dla mnie również miłość. To miłość zmienia rzeczywistość, wpływa na bieg ludzkich losów, przekształca świat. Od roku jestem mężatką. Kocham i jestem kochana. Mój maż jest również osobą niepełnosprawną. Razem jednak jest nam lepiej i wieczory w domu są radośniejsze. Uważam, że zawarte w „Romantyczności’ przesłanie jest aktualne i we współczesnym świecie. Lubię ludzi i wydaje mi się, że mam dar zdobywania ich zaufania, ponieważ umiem ich słuchać i często znajdujędrogę do rozwiązania problemu, który był dla kogoś nie do pokonania. Rozumiem i ludzi bardziej niepełnosprawnych od siebie, jak i również tych sprawnych fizycznie, ale okaleczonych psychicznie, nieszczęśliwych i samotnych. Pomimo swojej niepełnosprawności pomagam im, wspieram, służę radą i otaczam miłością. Bardzo dużo czasu zajmuje mi nauka. Uczęszczam na różne kursy i na studia podyplomowe. Moją miłością jest też teatr. Bywam na różnych spektaklach w teatrach warszawskich. W Teatrze 6 piętro, czy Polonia jestem bardzo często na prapremierze. Jednak moją i mojego męża największą pasją, a zarazem wyzwaniem są podróże. Zwiedzamy kraj i czasami wyjeżdżamy za granicę.

Wsparcie Państwa poprzez przekazanie 1% lub darowizny na moje subkonto w Fundacji AVALON z dopiskiem Czarnecka, 4912 pomoże mi w zakupie specjalistycznego sprzętu, opłacaniu turnusów rehabilitacyjnych, czy też innych wyjazdów.

 

 

 

BEZPŁATNY PROFESJONALNY PROGRAM PIT!

 

Rozlicz lub skoryguj swój PIT w 3 prostych krokach:

1. Pobierz i zainstaluj lub uruchom program online

2. Wypełnij druki w prostym kreatorze

3. Rozlicz PIT przez Internet lub wydrukuj i wyślij pocztą.

 

Korzystając z programu możecie Państwo korzystać z telefonicznego wsparcia expertów.

opp1proc

 

Poniżej znajdziecie Państwo najnowszy program do rozliczeń PIT 2018. W rubryce dotyczącej przekazania 1% został wstawiony numer KRS Fundacji AVALON.

Jeśli chcecie Państwo wesprzeć moją osobę, proszę kliknąć w pole cel szczegółowy i wpisać moje nazwisko w polu wyszukiwania lub wybrać je z rozwijanej listy. W prawidłowo wypełnionej deklaracji, w polu "Cel szczegółowy" musi się znaleźć moje nazwisko i numer subkonta.

Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJĘ :)

Pobierz wersję dla systemu MS Windows:

opp standard 29678 pobierz 1

 

Pobierz wersję dla systemu MAC OS:

opp standard 29678 pobierz 1

 

Pobierz wersję dla systemu Linux:

opp standard 29678 pobierz 1

 

 

Mogą Państwo także skorzystać z wersji on-line programu, uruchamianej w przeglądarce internetowej:

opp standard 29678 uruchom 1

 

 

Program e-pity Copyright 2017-2018 e-file sp. z o.o. sp. k.   e pity po prostu


Wpłaty prosimy kierować na konto: Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Prowadzone przez: BGŻ BNP Paribas Bank Polska S.A.<

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>

Odsłony: 3467
Ulotkę wygenerowano: 205
Ulotkę wysłano mailem: 0

Komentarze  

0 #1 prace na zamówienie 2017-05-23 01:35
Bardzo mi się podoba powyższy artykuł.

my web blog: prace
na zamówienie: http://pracamagisterska-pisanie.pl/
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

opp fundacja 750200 uruchom 1

Pomóż nam pomagać!

KRS:

0000270809

Numer konta do darowizn dla Podopiecznych:

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

BGŻ BNP Paribas

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>
Donations in other currencies (Euro, USD and more) >>

OPINEO 2018a