• Przekaż 1% podatku

  Przekaż 1% podatku

  Okaż wsparcie podopiecznym Fundacji Avalon Czytaj więcej...
 • Załóż subkonto!

  Załóż subkonto!

  Poznaj możliwości, które Ci daje Fundacja Avalon. Czytaj więcej...
 • Zbadaj się. Nie odkładaj!

  Zbadaj się. Nie odkładaj!

  Odkryj Mapę Dostępności Fundacji Avalon Czytaj więcej...
 • Aktywność kluczem do niezależności

  Aktywność kluczem do niezależności

  Weź udział w bezpłatnym projekcie współfinansowanym ze środków PFRON, także online. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

 

Nasze projekty

POMÓŻ NAM POMAGAĆ

Numer KRS: 0000270809

Numer konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Dane do przelewów walutowych i zagranicznych 

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Najlepszy sposób na przekazanie 1% podatku dla Podopiecznych Naszej Fundacji!

Aktualności

Mapa Dostępności Fundacji Avalon objęła całą Polskę

Już 130 punktów widnieje na Mapie Dostępności, a wśród nich nowi specjaliści z zakresu diagnostyki niepłodności, doradczynie noszenia dziecka, seksuolodzy dziecięcy. Mapa powstaje w ramach projektu Sekson prowadzonego przez Fundację Avalon, który kompleksowo zajmuje się tematyką seksualności i rodzicielstwa osób z niepełnosprawnością. Można ją znaleźć na portalu edukacyjnym www.sekson.pl.

Już 130 punktów widnieje na Mapie Dostępności, a wśród nich nowi specjaliści z zakresu diagnostyki niepłodności, doradczynie noszenia dziecka, seksuolodzy dziecięcy. Mapa powstaje w ramach projektu Sekson prowadzonego przez Fundację Avalon, który kompleksowo zajmuje się tematyką seksualności i rodzicielstwa osób z niepełnosprawnością. Można ją znaleźć na portalu edukacyjnym www.sekson.pl.

Mapa Dostępności jest szerokim przedsięwzięciem Fundacji Avalon, które ma na celu ułatwienie dostępu do informacji o specjalistach współpracujących z osobami z niepełnosprawnością ruchową oraz placówkach dostosowanych do potrzeb OzN.

Zależy nam na tym, żeby poprzez Mapę Dostępności ułatwiać osobom z niepełnosprawnościami korzystanie z usług medycznych. Wskazane punkty są przez nas sprawdzane pod względem dostępności dla osób z niepełnosprawnością. Istotną kwestią jest przede wszystkim to, czy dany lekarz lub specjalista jest przygotowany do pracy z osobą z niepełnosprawnościami. Zwracamy uwagę również na dostosowanie architektoniczne danej placówki, dostępność toalety dla osób z niepełnosprawnością, możliwość alternatywnego czyli mailowego lub telefonicznego zapisu na wizytę albo odbioru wyników badań. W odniesieniu do gabinetów ginekologicznych ważna jest dla nas dostępność pomieszczenia do przygotowania na wizytę oraz obniżanego fotela ginekologicznego lub leżanki. – komentuje Krzysztof Dobies, Dyrektor Generalny Fundacji Avalon

Mapa umożliwia wyszukanie specjalistów takich jak: androlog, endokrynolog, fizjoterapeuta, fizjoterapeuta uroginekologiczny, urolog, uroginekolog, terapeuta dna miednicy, seksuolog, seksuolog dziecięcy, diagnosta niepłodności czy doradca chustonoszenia. Dzięki wyszukiwarce zainteresowani mogą w łatwy sposób znaleźć odpowiednią placówkę w najbliższej okolicy.

Mapa Dostępności jest odpowiedzią Fundacji Avalon na palące potrzeby OzN w zakresie swobodnego dostępu do służby zdrowia. Ograniczona dostępność i niewystarczające informacje dotyczące fachowej pomocy często są przyczyną rezygnacji z wizyty u specjalisty przez osoby z niepełnosprawnością.