• Przekaż 1% podatku

  Przekaż 1% podatku

  Okaż wsparcie podopiecznym Fundacji Avalon Czytaj więcej...
 • Załóż subkonto!

  Załóż subkonto!

  Poznaj możliwości, które Ci daje Fundacja Avalon. Czytaj więcej...
 • Zbadaj się. Nie odkładaj!

  Zbadaj się. Nie odkładaj!

  Odkryj Mapę Dostępności Fundacji Avalon Czytaj więcej...
 • Aktywność kluczem do niezależności

  Aktywność kluczem do niezależności

  Weź udział w bezpłatnym projekcie współfinansowanym ze środków PFRON, także online. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

 

Nasze projekty

POMÓŻ NAM POMAGAĆ

Numer KRS: 0000270809

Numer konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Dane do przelewów walutowych i zagranicznych 

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Najlepszy sposób na przekazanie 1% podatku dla Podopiecznych Naszej Fundacji!

Aktualności

Latanie bez GRANIC - Niepełnosprawni szybują w powietrzu!

Fundacja Avalon wspiera akcję "Latanie bez GRANIC!" - pierwszy projekt szkolenia lotniczego osób niepełnosprawnych. Akcję  rozpoczął niepełnosprawny pilot szybowca Adam Czeladzki. W mekce szybownictwa - Gariep Dem - w Afryce Południowej zmierzył się z rekordem świata, pogodą i wyzwaniami...

Podopieczny Fundacji Avalon Adam Czeladzki w 2009r. w wyniku wypadku złamał kręgosłup. Cały czas walczy o jak najpełniejszy powrót do zdrowia (jest dziś w stanie sam przejść o kulach 30m). Ale jak sam mówi: „Sensem mego życia jest latanie. Ono wyznacza pozostałe cele i daje mi siłę do działań”. Dlatego nie zrezygnował ze swojej pasji i już rok po wypadku znów latał na specjalnie dostosowanym jednoosobowym szybowcu. Jest przekonany, że jego rehabilitacja przynosi efekty właśnie dzięki lataniu, które daje mu poczucie równości ze zdrowymi pilotami.

czeladzki1(2)

Zdjęcie ze strony: kliknij
Pod koniec 2011r. Pan Adam dokonał niesamowitego wyczynu na skalę światową. W mekce szybowników - Gariep Dam w RPA - przeleciał  1068 kmwykorzystując tylko siły natury. Dokonał tego jako osoba niepełnosprawna na szybowcu o dwie klasy gorszym od konkurencji. Nawet dla zdrowych pilotów jest to pułap często nieosiągalny (zobacz, jak sam opowiada o swoich wrażeniach tuż po powrocie z tej wyprawy: film). 

 

Zdjęcie ze strony: kliknij
Pan Adam jest jedynym latającym na zawodach pilotem niepełnosprawnym. Dlatego postanowił rozkręcić w Polsce latanie dla osób niepełnosprawnych i zacząć szkolić niepełnosprawnych pilotów. W ten sposób będą oni mieli szansę zdobycia zawodu oraz pracy, a także będą mieli dostęp do rehabilitacji poprzez sport!
czeladzki2(2)
Są już pierwsi chętni do wzięcia udziału w tej inicjatywie, udało się pozyskać przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych ośrodek szkoleniowy w Lesznie oraz instruktorów.

Do rozwinięcia skrzydeł brakuje jedynie szybowca, na którym można szkolić osoby niepełnosprawne. Koszt dostosowania dwuosobowego szybowca Duo Discus do ręcznego sterowania (niezbędnego dla osób niepełnosprawnych) wynosi 11.100 EUR. Szybowiec został już zamówiony i będzie gotowy na 15 czerwca 2013. 

Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie pierwszego projektu szkolenia lotniczego osób niepełnosprawnych.

   

POMÓŻ DODAĆ NIEPEŁNOSPRAWNYM SKRZYDEŁ!
 
Przekazując darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem CZELADZKI, 358 pomagacie Państwo w zebraniu środków na dostosowanie szybowca dla niepełnosprawnych!
Dziękujemy.

 

Tu można pobrać ulotkę z informacjami, jak przekazać darowiznę.

Zachęcamy również do śledzenia dokonań Adama Czeladzkiego na www.4gliders.pl/

 

Więcej o samym projekcie: na stronie