• Wyślij SMS charytatywny!

  Wyślij SMS charytatywny!

  Okaż wsparcie podopiecznym Fundacji Avalon Czytaj więcej...
 • Załóż subkonto!

  Załóż subkonto!

  Poznaj możliwości, które Ci daje Fundacja Avalon. Czytaj więcej...
 • Zbadaj się. Nie odkładaj!

  Zbadaj się. Nie odkładaj!

  Odkryj Mapę Dostępności Fundacji Avalon Czytaj więcej...
 • Aktywność kluczem do niezależności

  Aktywność kluczem do niezależności

  Weź udział w bezpłatnym projekcie współfinansowanym ze środków PFRON, także online. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

 

Nasze projekty

POMÓŻ NAM POMAGAĆ

Numer KRS: 0000270809

Numer konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Dane do przelewów walutowych i zagranicznych 

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Najlepszy sposób na przekazanie 1% podatku dla Podopiecznych Naszej Fundacji!

Aktualności

Kampania portalu zbiórkowego Helpuj.pl

 Ruszyła kampania promująca nową odsłonę serwisu Helpuj.pl, umożliwiającego pozyskiwanie wsparcia finansowego przez osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore. Akcja realizowana jest pod hasłem „Helpuję, bo to czuję”, a jej bohaterami są podopieczni Fundacji Avalon, którzy uświadamiają odbiorcom radość pomagania. Kampania ma charakter onlinowy.

Akcja „Helpuję, bo to czuję” została tak przemyślana, by oddać ducha nowo uruchomionej odsłony portalu zbiórkowego. Przedsięwzięcie ma przyczynić się do zmiany postrzegania apeli o pomoc. Wyjątkowym elementem kampanii są bohaterowie - osoby z niepełnosprawnościami, podopieczni Fundacji Avalon, którzy nawołują do pomagania z radością. Zarówno wizerunki bohaterów, jak i same hasła mają pozytywny wydźwięk.

„Tutaj nie ma miejsca na smutek i negatywne emocje. Pomaganie daje satysfakcję darczyńcom i realnie wpływa na zmianę sytuacji osoby potrzebującej, dlatego w Fundacji Avalon chcemy przedstawiać je w pozytywnych barwach. Mam nadzieję, że nasz portal przyczyni się do zmiany postrzegania apeli o pomoc i udzielania jej. Dlatego też dedykowana mu kampania nie może być prowadzona w innym duchu.” – mówi Krzysztof Dobies, dyrektor generalny Fundacji Avalon

W Helpuj.pl kluczowe jest nowe podejście do potrzebujących. Fundacja Avalon, właściciel serwisu, przywiązuje ogromną wagę również do tego, w jaki sposób osoby z niepełnosprawnościami czy przewlekle chore są postrzegane w społeczeństwie. Zbiórki i kampanie prowadzone na portalach crowdfundingowych często epatują cierpieniem i wzbudzają przede wszystkim współczucie i żal. W Helpuj pomaganie ma być elementem dającym radość i nadzieję. Darczyńca wspierając potrzebujących dzieli się przede wszystkim pozytywną energią. Portal stawia na budowanie relacji między darczyńcą i osobą potrzebującą wsparcia.

Powstały w 2018 roku portal umożliwia użytkownikowi założenie zbiórki na szeroki wachlarz celów - zarówno na koszty związane z leczeniem, terapią, zakupem sprzętu ortopedycznego, czy rehabilitacją, jak i koszty transportu, codziennej egzystencji, a nawet realizację marzeń. Helpuj.pl funkcjonuje według modelu „Weź, co zbierzesz”, co oznacza, że zebrane środki zawsze trafią na subkonto podopiecznego – bez względu na to, jaki procent celu udało się osiągnąć. Każda ze zbiórek jest szczegółowo udokumentowana, zaś wypłata środków wnikliwie weryfikowana przez Fundację, dzięki czemu darczyńca ma pewność, że pieniądze trafiają do osób, które rzeczywiście potrzebują wsparcia i zostaną wykorzystane zgodnie z celem zbiórki. Od momentu powstania założono w portalu 413 zbiórek i opublikowano 47 wyzwań, na rzecz których darczyńcy dokonali 16 056 wpłat, na łączną sumę 1 500 773 zł.