• Przekaż 1% podatku

  Przekaż 1% podatku

  Okaż wsparcie podopiecznym Fundacji Avalon Czytaj więcej...
 • Załóż subkonto!

  Załóż subkonto!

  Poznaj możliwości, które Ci daje Fundacja Avalon. Czytaj więcej...
 • Zbadaj się. Nie odkładaj!

  Zbadaj się. Nie odkładaj!

  Odkryj Mapę Dostępności Fundacji Avalon Czytaj więcej...
 • Aktywność kluczem do niezależności

  Aktywność kluczem do niezależności

  Weź udział w bezpłatnym projekcie współfinansowanym ze środków PFRON, także online. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

 

Nasze projekty

POMÓŻ NAM POMAGAĆ

Numer KRS: 0000270809

Numer konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Dane do przelewów walutowych i zagranicznych 

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Najlepszy sposób na przekazanie 1% podatku dla Podopiecznych Naszej Fundacji!

Aktualności

Jolanta Gracyngier, asystentka osób z niepełnosprawnościami, pracująca w Centrum Usług Społecznych m.st. Warszawy, w rozmowie z Żanetą Krysiak, opowiedziała o tym, jak wygląda praca z osobami z niepełnosprawnością. Rozmowa została opublikowana na kanale YouTube Fundacji Avalon. Wywiad zrealizowano w ramach projektu Sekson, poświęconego seksualności i rodzicielstwu osób z niepełnosprawnościami.

Pani Jolanta mówiła o wsparciu jakiego udziela asystent osoby z niepełnosprawnością, relacjach między asystentem a OzN, społecznym postrzeganiu niepełnosprawności i potrzebie niezależności.

 

 

Swoich podopiecznych wspieram, a nie wyręczam. Moi podopieczni muszą mieć świadomość, że na tym polega praca asystenta. Niepełnosprawność to nie jest choroba, to jest stan. Te osoby powinny dążyć do jak największej samodzielności i niezależności.” – opowiada Jolanta Gracyngier, asystentka osób z niepełnosprawnościami

Podczas rozmowy zwrócono uwagę na potrzebę edukacji społeczeństwa w obszarze niepełnosprawności i podejścia do OzN.

„Moja codzienna praca polega na towarzyszeniu OzN, dlatego też często obserwuje zachowania innych w stosunku do osób z niepełnosprawnością. To co rzuca się w oczy to nieumiejętność zachowania się w odpowiedni sposób. Ludzi nie wiedzą, jak się przywitać z osobą z porażeniem mózgowym, boją się wziąć za rękę taką osobę. Nie wiedzą, że chcąc pomóc osobę niewidomą należy ja o tym poinformować.

Rozmowa z Jolantą Gracyngier to kolejny wywiad z cyklu #wyłączamytabu #włączamywiedzę prowadzonego w ramach projektu Sekson Fundacji Avalon. W kolejnych spotkaniach, specjaliści z dziedzin seksuologii, ginekologii, psychologii oraz osoby z niepełnosprawnościami bez tabu opowiedzą o seksualności, rodzicielstwie OzN oraz dostępie do usług medycznych. Celem cyklu jest rozpoczęcie dyskusji na tematy, które do tej pory były tabuizowane.