REGULAMIN KORZYSTANIA Z PROJEKTU
„AKTYWNOŚĆ KLUCZEM DO NIEZALEŻNOŚCI”
§1 Przepisy ogólne
- Użyte w niniejszym Regulaminie wyrażenia oznaczają:
- Beneficjent – osoba fizyczna, która korzysta z projektu „Aktywność kluczem do niezależności”, realizowanego przez Fundację Avalon;
- aktywna rehabilitacja – indywidualne zajęcia rehabilitacyjne z fizjoterapeutą, odbywające się stacjonarnie na sali rehabilitacyjnej i/lub online;
- aktywności – inne formy rehabilitacji, zajęcia grupowe i indywidualne, odbywające się zarówno na sali rehabilitacyjnej, jak i poza nią: zajęcia siłowo-wytrzymałościowe, zajęcia taneczne zumba, terapia z psychologiem, zajęcia neurologopedyczne, zajęcia „samodzielni w terenie”, zajęcia „samodzielni na co dzień”, samoobrona, techniki relaksacyjno-oddechowe, nordic walking, trening w wirtualnej rzeczywistości;
- Fundacja – Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym z siedzibą przy ul. Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Warszawie pod numerem KRS 0000270809;
- jednostka – godzina wsparcia przyznana w ramach projektu. Godzina wsparcia nie równa się godzinie zegarowej;
- tryb/forma hybrydowa – złożona z formy stacjonarnej oraz online;sala rehabilitacyjna – sala przy ul. Domaniewskiej 50A, 02-672 Warszawa;
- Projekt – bezpłatny projekt „Aktywność kluczem do niezależności” realizowany przez Fundację Avalon w ramach dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON);
- Zajęcia rehabilitacyjne są realizowane od poniedziałku do czwartku w godzinach 8:00-21:00, w piątek 8:00-16:00 – stacjonarnie i/lub online – za pomocą aplikacji, do której dostępu bezpłatnie udziela Fundacja.
§ 2 Przepisy porządkowe – zajęcia odbywające się stacjonarnie
- Osoby korzystające z Projektu proszone są o:
- udzielanie rzetelnych informacji o stanie swojego zdrowia,
- przestrzeganie zakazu palenia na terenie Fundacji,
- nie używanie telefonów komórkowych na sali rehabilitacyjnej,
- dbanie o wyposażenie i sprzęt znajdujący się na terenie Fundacji,
- przestrzeganie przepisów BHP i przepisów przeciwpożarowych,
- kulturalne zachowanie, w tym nieużywanie wulgaryzmów,
- przestrzeganie zasad higieny osobistej.
- Odzież wierzchnią należy zostawić w miejscu do tego przeznaczonym, nie powinna być ona wnoszona do sali rehabilitacyjnej. Dodatkowo przed wejściem na salę prosimy o zmianę obuwia.
- Osoby towarzyszące, rodzina i opiekunowie Beneficjenta nie powinni przebywać w trakcie zajęć w sali rehabilitacyjnej.
- Fundacja nie ponosi odpowiedzialności za przedmioty i rzeczy wartościowe pozostawione na terenie Fundacji.
- Za bezpieczeństwo Beneficjentów podczas trwania zajęć aktywnej rehabilitacji, odpowiada rehabilitant, a w przypadku trwania aktywności - osoba prowadząca zajęcia danej aktywności.
- Beneficjent może przebywać w sali rehabilitacyjnej wyłącznie w obecności rehabilitanta. Przed zajęciami prosimy oczekiwać na rehabilitanta w poczekalni przylegającej do sali.
- Na zajęcia Beneficjent ma obowiązek zgłaszać się w odpowiednim stroju sportowym umożliwiającym swobodne ćwiczenia.
- Pracownicy Fundacji nie są zobowiązani ani do obsługi osobistej Beneficjenta, ani do pomocy w czynnościach higienicznych w czasie przebywania Beneficjenta na terenie Fundacji.
§ 3 Zasady funkcjonowania Fundacji w czasie epidemii COVID-19
- Beneficjenci i osoby im towarzyszące, pojawiając się na terenie Fundacji, mają obowiązek wypełnienia i podpisania ankiety wstępnej, która dotyczy stanu zdrowia, temperatury ciała i ewentualnych objawów choroby u Beneficjenta / osoby towarzyszącej. Ankieta jest wypełniana raz. Do podpisu ankiety Beneficjent powinien zaopatrzyć się we własny długopis.
- Na terenie Fundacji mogą przebywać tylko osoby w pełni zdrowe, bez żadnych objawów choroby, którym nie jest wiadome, że w ciągu ostatnich 10 dni miały kontakt z osobą chorą na COVID-19.
- Beneficjenci, u których w ciągu ostatniego miesiąca stwierdzono zachorowanie na COVID-19, mogą uczestniczyć w stacjonarnych zajęciach prowadzonych przez Fundację Avalon, pod warunkiem, że dostarczą zaświadczenie od lekarza o zakończonym okresie choroby.
- Beneficjenci i osoby im towarzyszące, będą mieli mierzoną temperaturę za każdym razem po przyjeździe do Fundacji. Wyniki pomiaru będą zapisywane w załączniku do ankiety wstępnej, wspomnianej w ust. 1.
- W przypadku temperatury ciała pomiędzy 37°C a 38°C, o uczestnictwie Beneficjenta w zajęciach decyduje prowadzący;
- jeśli uczestnik zostanie skierowany do domu ze względu na podwyższoną temperaturę, zajęcia zostają zakwalifikowane jako zrealizowane.
- W przypadku temperatury ciała powyżej 38°C, Beneficjent nie będzie mógł uczestniczyć w zajęciach. Jest to równoznaczne z utratą jednostek z Projektu.
- W przypadku, gdy podwyższona temperatura ciała wynika ze schorzenia, Beneficjent powinien dostarczyć zaświadczenie od lekarza.
- Beneficjenci /osoby towarzyszące przychodzą do Fundacji obowiązkowo w maseczkach lub przyłbicach, w które zaopatrują się we własnym zakresie.
- Fundacja zapewnia Beneficjentom i osobom towarzyszącym płyn do dezynfekcji rąk. Po wejściu do Fundacji należy dezynfekować ręce, a także po korzystaniu z przestrzeni wspólnych, takich jak toaleta, szatnia czy poczekalnia.
- W trakcie trwania zajęć rehabilitacyjnych zaleca się, aby Beneficjent miał maseczkę zakrywającą nos i usta. Beneficjent może zdjąć maseczkę po uprzedniej zgodzie fizjoterapeuty.
- Za dezynfekcję przestrzeni wspólnych, takich jak toalety, szatnie, krzesła są odpowiedzialni pracownicy Fundacji.
- Osoby oczekujące w Recepcji proszone są o oczekiwanie poza Fundacją lub w miejscu wyznaczonym przez Pracownika Recepcji.
- W trakcie rozmowy z pracownikiem Recepcji, wszelkie osoby mu asystujące proszone są o oczekiwanie poza Fundacją (wyjątek stanowią osoby niezbędne do załatwienia sprawy w ocenie Pracownika Fundacji).
- Fundacja wprowadza zajęcia online. Szczegółowe informacje dotyczące zapisów na zajęcia online znajdują się w §6.
- Fundacja zaleca przychodzenie na zajęcia maksymalnie na 15 minut przed zajęciami.
- W przypadku przerwy między zajęciami trwającej dłużej niż 30 minut, Beneficjent proszony będzie o opuszczenie Fundacji na ten czas.
§ 4 Korzystanie z Projektu
- W ramach Projektu Beneficjent otrzymuje do zrealizowania 50 jednostek - 25 jednostek aktywnej rehabilitacji i 25 jednostek aktywności.
- Beneficjenta na wszystkie aktywności kwalifikuje fizjoterapeuta.
- Projekt jest skierowany do osób od 16 roku życia z niepełnosprawnością ruchową lub neurologiczną (oznaczoną symbolami: 05-R lub 10-N), posiadających znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności.
- Projekt można zrealizować w trybie hybrydowym (stacjonarnie i online) lub w całości online;
- Fundacja zastrzega sobie prawo ograniczenia możliwości realizacji Projektu do wyłącznie formy online, jeśli będzie skłaniać do tego sytuacja epidemii.
- Aby przystąpić do Projektu, należy najpierw odbyć konsultację z fizjoterapeutą (stacjonarnie lub online).
- Zapisu konsultację można dokonać:
- w przypadku konsultacji online – poprzez przesłanie skanu uzupełnionego i podpisanego formularza oraz skanu (dwóch stron) aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności na adres Recepcji Fundacji: [email protected];
- w przypadku konsultacji stacjonarnych - telefoniczny kontakt z Recepcją Fundacji; na konsultację należy przynieść oryginał aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności (do wglądu) oraz zalecany już wydrukowany i uzupełniony formularz;
- Na konsultację należy przygotować do wglądu dokumentację medyczną, która byłaby pomocna do przeprowadzenia konsultacji; w przypadku konsultacji online – należy przygotować skany/zdjęcia dokumentacji, aby można było udostępnić ją mailem;
- zaleca się, aby w przypadku konsultacji online, dokumentację wysłać w mailu wraz z formularzem.
- Przed rozpoczęciem procesu rehabilitacji należy dostarczyć zaświadczenie o braku przeciwskazań do rehabilitacji, które może wystawić lekarz prowadzący lub lekarz pierwszego kontaktu.
- Powodem odmowy przyjęcia do Projektu może być:
- niedostarczenie orzeczenia o niepełnosprawności,
- niedostarczenie aktualnego zaświadczenia o braku przeciwwskazań do rehabilitacji,
- niedostarczenie dokumentacji medycznej/ badań potwierdzających schorzenie,
- infekcja wirusowa i bakteryjna z przebiegiem gorączki,
- rany odleżynowe,
- zaburzenia neurologiczno-psychiczne skutkujące brakiem współpracy z rehabilitantem,
- niestabilny stan zdrowia z powodu zbyt krótkiego okresu rekonwalescencji po pobycie w szpitalu lub przebytych zabiegach chirurgiczno-ortopedycznych.
- Beneficjent ma obowiązek telefonicznie poinformować pracownika Recepcji Fundacji o spóźnieniu się na zajęcia, w przypadku spóźnienia zajęcia nie są przedłużane;
- spóźnienie na umówione zajęcia, przekraczające 15 minut może skutkować ich odwołaniem. Jest to równoznaczne z odbyciem się umówionych zajęć.
- W sytuacji, gdy zajęcia aktywnej rehabilitacji zostaną odwołane przez Fundację, Beneficjentowi w miarę możliwości i w zależności od wolnych miejsc proponowane są zajęcia z innym rehabilitantem. W przypadku odwołania zajęć przez Fundację godzina z karnetu nie przepada.
- Wizyta zrealizowana w ramach Projektu, to wizyta:
- na którą Beneficjent przyszedł;
- którą Beneficjent odwołał po raz kolejny, zgodnie z §5 ust. 5;
- na którą Beneficjent nie zalogował się, zgodnie z §5 ust. 5;
- na którą Beneficjent nie przyszedł, zgodnie z §5 ust. 6;
- która nie została odwołana w terminie, zgodnie z §3, ust. 5 i 6.
- Każda wizyta, zrealizowana w ramach Projektu jest potwierdzana przez Beneficjenta:
- podpisem złożonym na Recepcji – w przypadku osób realizujących Projekt stacjonarnie lub w formie hybrydowej;
- mailowo – w przypadku osób realizujących Projekt wyłącznie online.
§5 Zapisy na zajęcia
- Fundacja zaleca, aby wszelkie zapisy na zajęcia kierowane były drogą mailową lub telefoniczną, aby ograniczyć bezpośredni kontakt na miejscu.
- Zajęcia odbywają w siedzibie Fundacji i/lub w formie online.
- Zajęcia w ramach Projektu należy wykorzystać w ciągu 3 miesięcy od daty przystąpienia do Projektu.
- Beneficjent ma obowiązek osobiście, telefonicznie, wysyłając mail lub SMS, poinformować pracownika Recepcji Fundacji o odwołaniu zajęć najpóźniej do godziny 21.00 dnia poprzedzającego zajęcia. W przypadku gdy zajęcia są zaplanowane na poniedziałek, można je odwołać najpóźniej w niedzielę, wysyłając mail lub SMS. Informacja o odwołaniu musi zostać przekazana pracownikowi Recepcji Fundacji, nie rehabilitantowi.
- Beneficjent może odwołać maksymalnie 3 wizyty, realizowane w ramach Projektu. Każde kolejne odwołanie skutkuje utratą jednostek otrzymanych w ramach Projektu.
- Odwołanie zajęć po godzinie 21:00 dnia poprzedniego, tego samego dnia lub nie pojawienie się na zajęciach, powoduje utratę jednostek z Projektu.
- Niektóre zajęcia mogą odbywać się poza siedzibą Fundacji. W szczególnych przypadkach zajęcia mogą zostać przeniesione do budynku Fundacji, o czym Beneficjent zostanie poinformowany telefonicznie (lub sms-owo) najpóźniej tego samego dnia rano.
- Zajęcia aktywnej rehabilitacji stacjonarnej/online planowane są z beneficjentem.
- Zajęcia aktywności planowane są przez pracownika Recepcji.
- W wyjątkowych przypadkach wszystkie zajęcia w ramach Projektu mogą zostać zaplanowane przez pracownika Recepcji.
§ 6 Zajęcia online
- Zajęcia online odbywają się poprzez aplikację Zoom (zoom.us) lub w szczególnych przypadkach poprzez inne komunikatory. Korzystanie z aplikacji Zoom jest bezpłatne i nie wymaga zakładania konta w tej aplikacji.
- Aplikację na komputer można pobrać z oficjalnej strony internetowej – zoom.us/download. Wersję dla smartfonów/tabletów można pobrać z App Store (dla iOS) lub Google Play (Android).
- W zajęciach online mogą uczestniczyć tylko osoby zapisane.
- Do uczestnictwa w zajęciach online wymagane jest urządzenie z dostępem do stabilnego łącza internetowego, posiadające funkcję audio-wideo.
- Po zapisaniu na zajęcia, Beneficjent otrzyma wiadomość mail z linkiem do spotkania.
- Beneficjent biorący udział w zajęciach jest proszony o logowanie się minimum 5 minut przed rozpoczęciem zajęć, wpisując swoje imię i pierwszą literę nazwiska.
- W czasie trwania zajęć obowiązuje zakaz nagrywania, fotografowania, wykonywania zrzutu ekranu oraz upubliczniania zajęć. Złamanie tej zasady wiąże się nie tylko z wykluczeniem z zajęć, ale również konsekwencjami prawnymi.
- Fundacja Avalon nie ponosi odpowiedzialności za uczestników zajęć online. Beneficjent nie jest zobowiązany do wykonywania ćwiczeń, o których mówi prowadzący, jeśli ocenia, że wykonanie ćwiczenia w jakimkolwiek stopniu zagraża jego zdrowiu lub życiu.
- Zapisu §2 pkt 5 Regulaminu nie stosuje się do zajęć online.
§7 Postanowienia końcowe
- Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Avalon Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym z siedzibą przy ul. Michała Kajki 80/82 lok 1, 04-620 Warszawa. Współadministratorem danych osobowych jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z siedzibą al. Jana Pawła II 13, 00-828 Warszawa.
- Dane osobowe osoby zgłaszającej się do Projektu, będą przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu realizacji Projektu „Aktywność kluczem do niezależności”, dofinansowanego przez PFRON.
- Dane mogą być udostępniane podmiotom z nami współpracującym, świadczącym nam usługi niezbędne do prawidłowej działalności lub upoważnionym na podstawie przepisów prawa.
- Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów przetwarzania.
- Kontakt z administratorem możliwy jest pod nr tel. 22 266 82 36 lub email: [email protected]. Kontakt z inspektorem ochrony danych osobowych możliwy jest za pomocą email: [email protected].
- Osoba, której dane dotyczą ma prawo do dostępu do treści swoich danych oraz możliwości ich poprawiania, sprostowania, ograniczenia przetwarzania oraz do przenoszenia swoich danych, a także - w przypadkach przewidzianych prawem - prawo do usunięcia danych i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
- Pełna treść obowiązku informacyjnego znajduje się na stronie internetowej Fundacji: https://www.fundacjaavalon.pl/info_o_fundacji/informacje_prawne/regulaminy/obowiazek_informa cyjny.html
- Regulamin Projektu jest dostępny w Recepcji Fundacji, w sali rehabilitacyjnej oraz na stronie internetowej Fundacji (http://www.fundacjaavalon.pl/).
- Niniejszy Regulamin obowiązuje od 16.11.2020 r. 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Avalon Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym z siedzibą przy ul. Michała Kajki 80/82 lok 1, 04-620 Warszawa. Współadministratorem danych osobowych jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z siedzibą al. Jana Pawła II 13, 00-828 Warszawa.