• Przekaż 1% podatku

  Przekaż 1% podatku

  Okaż wsparcie podopiecznym Fundacji Avalon Czytaj więcej...
 • Załóż subkonto!

  Załóż subkonto!

  Poznaj możliwości, które Ci daje Fundacja Avalon. Czytaj więcej...
 • Zbadaj się. Nie odkładaj!

  Zbadaj się. Nie odkładaj!

  Odkryj Mapę Dostępności Fundacji Avalon Czytaj więcej...
 • Aktywność kluczem do niezależności

  Aktywność kluczem do niezależności

  Weź udział w bezpłatnym projekcie współfinansowanym ze środków PFRON, także online. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

 

Nasze projekty

POMÓŻ NAM POMAGAĆ

Numer KRS: 0000270809

Numer konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Dane do przelewów walutowych i zagranicznych 

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Najlepszy sposób na przekazanie 1% podatku dla Podopiecznych Naszej Fundacji!

Aktualności

W odpowiedzi na najnowsze zaostrzenia środków ostrożności, które zawieszają organizację zabiegów rehabilitacyjnych, Fundacja Avalon organizuje zajęcia on-line dla osób z niepełnosprawnościami. W ramach akcji #aktywnizavalon Fundacja wychodzi naprzeciw potrzebom osób z niepełnosprawnościami, organizując na swoich kanałach social media cykl zajęć rehabilitacyjnych przeznaczony specjalnie dla nich. Chętni mogą też skorzystać z online’owych treningów kondycyjno-siłowych prowadzonych przez zawodników rugby na wózkach oraz ambasadorów projektu Avalon EXTREME. Wszystkie aktywności oferowane przez Fundację dostępne są na jej oficjalnych stronach w mediach społecznościowych.

W odpowiedzi na najnowsze zaostrzenia środków ostrożności, które zawieszają organizację zabiegów rehabilitacyjnych, Fundacja Avalon organizuje zajęcia on-line dla osób z niepełnosprawnościami. W ramach akcji #aktywnizavalon Fundacja wychodzi naprzeciw potrzebom osób z niepełnosprawnościami, organizując na swoich kanałach social media cykl zajęć rehabilitacyjnych przeznaczony specjalnie dla nich. Chętni mogą też skorzystać z online’owych treningów kondycyjno-siłowych prowadzonych przez zawodników rugby na wózkach oraz ambasadorów projektu Avalon EXTREME. Wszystkie aktywności oferowane przez Fundację dostępne są na jej oficjalnych stronach w mediach społecznościowych.

zdjęcie ćwiczenia zumba 1

Od kilku tygodni polskie społeczeństwo ze względu na światową epidemię koronawirusa pozostaje w domach, a wiele siłowni, punktów rehabilitacyjnych oraz sal treningowych zostało zamkniętych. Po ostatnim zaostrzeniu zasad bezpieczeństwa w ramach walki z wirusem zawieszono możliwość wykonywania zabiegów rehabilitacyjnych, zarówno w placówkach publicznych, jak i prywatnych, z wyłączeniem osób w przypadku, których rehabilitacja jest bezwzględnie wymagana dla utrzymania odpowiedniego stanu zdrowia. Już wcześniej wiele osób z niepełnosprawnościami zrezygnowało z uczestnictwa w rehabilitacji ze względu na ich obecność w grupie podwyższonego ryzyka, wynikającą z posiadania obniżonej odporności. Pozostanie w domu jest konieczne, jednak oznacza brak dostępu do rehabilitacji, niezbędnej do codziennego funkcjonowania. W ramach pomocy takim osobom, Fundacja Avalon stworzyła specjalnie dla nich darmową ofertę zajęć rehabilitacyjnych dostępną online. Projekt działający pod hasztagiem #aktywnizavalon otwiera przed osobami z niepełnosprawnościami możliwość wirtualnej sali rehabilitacyjnej oraz zestaw treningów kondycyjno-siłowych online.

.

– W internecie można znaleźć wiele zajęć i treningów dla osób sprawnych. My nie zapominamy
o osobach z niepełnosprawnościami, które w wyniku zamknięcia placówek rehabilitacyjnych pozostają obecnie bez profesjonalnego wsparcia. Rozumiemy ten problem, bo działania na rzecz aktywizacji osób z niepełnosprawnościami są podstawą naszego funkcjonowania. Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy w stanie zapewnić kontaktu 1:1 osoby z niepełnosprawnością i rehabilitanta czy trenera, ale staramy się zrobić co możemy, żeby wszyscy chętni mogli bezpłatnie skorzystać
z naszych zajęć –
mówi Łukasz Wielgosz, Pełnomocnik Zarządu Fundacji Avalon.

Projekt #aktywnizavalon oferuje osobom z niepełnosprawnościami ćwiczenia usprawniające, udział w zajęciach zumby, wstęp do nordic walking, panel z logopedą, relaksację prowadzoną przez psychologa, ćwiczenia oddechowe oraz panel Q&A z fizjoterapeutą. Różnorodność realizuje podejście Fundacji Avalon do kwestii niepełnosprawności oraz promowania aktywnej rehabilitacji. Misją Fundacji jest tworzenie kompleksowej, ciekawej i różnorodnej oferty rehabilitacyjnej w formie różnorodnych zajęć, zachęcających do podejmowania aktywności fizycznej. Właśnie dlatego trenerzy i fizjoterapeuci Fundacji dopasowują prowadzone zajęcia online do różnych stopni niepełnosprawności. Dla Fundacji Avalon priorytetem jest to, aby w czasie ogólnopolskiej akcji #zostanwdomu osoby z niepełnosprawnością nie tylko nie straciły kondycji i ich stan nie uległ pogorszeniu, ale wręcz przeciwnie, by mogły ten czas aktywnie wykorzystać na poprawę swojej sprawności.

W związku z tym, że osoby z niepełnosprawnościami stanowią niejednolitą grupę, której przedstawiciele mają różne zainteresowania i potrzeby, harmonogram jest ułożony tak, aby każdego dnia różne grupy osób mogły znaleźć idealne zajęcia dopasowane do różnych rodzajów niepełnosprawności. Dobrze jest jednak codziennie uczestniczyć w oferowanych zajęciach ponieważ, niezależnie od schorzenia, z którego wynika niepełnosprawność, ćwiczenia tworzone są tak, aby każdy ich uczestnik mógł zyskać coś dla siebie.

Pozbawienie osób z niepełnosprawnościami dostępu do rehabilitacji na tak długi czas, jak to ma miejsce obecnie może mieć dalece bardziej negatywne skutki, niż odstawienie treningów na miesiąc przez osoby sprawne. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na działania online i staramy się je realizować jak najlepiej i dla jak najszerszego grona– dodaje Łukasz Wielgosz.

Zajęcia skierowane są przede wszystkim do osób z niepełnosprawnościami, ale uczestniczyć w nich może każdy. Osoby sprawne zachęcamy szczególnie do uczestnictwa w organizowanym przez projekt Avalon EXTREME cyklu treningów kondycyjno-siłowych, stanowiącego ciekawą alternatywę dla standardowych teningów online. Zajęcia prowadzą ambasadorzy projektu, między innymi utytułowany zawodnik crossfitu, Szymon Klimza, czy trener osób z niepełnosprawnościami, Tomasz Biduś, a także zawodnicy drużyny Avalon EXTREME i kadrowicze polskiej reprezentacji rugby na wózkach – Piotr Stankiewicz oraz Łukasz Rękawiecki.

zdjęcie ćwiczenia ae

Każdego dnia na facebookowym fanpage’u Fundacji publikowany jest plan zajęć rehabilitacyjnych
i treningowych organizowanych zarówno przez nią, jak i przez projekt Avalon Extreme. Ponadto, transmisje ze wszystkich przeprowadzonych zajęć dostępne są na facebookowych profilach Fundacji Avalon i projektu Avalon EXTREME, które już od dawna pomagają ponad 10000 osób
z niepełnosprawnościami. Warto obserwować media społecznościowe Fundacji i włączyć się we wspólną aktywność.

 

14.kwi

15.kwi

16.kwi

17.kwi

12.00

Rehabilitacja z Adamem / ćwiczenia oddechowe

Rehabilitacja z Kasią / mocny core dla wózkersów

Rehabilitacja z Adamem / ćwiczenia oddechowe

Rehabilitacja z Kasią / rzeźbimy nogi chodziakom

15.00

Logopedia z Anetą

 

Relaksacja z Martą / techniki relaksacyjne dla wszystkich

 

17.00

 

Zumba z Natalią

   

18.00

Rehabilitacja z Krzyśkiem /URK, paraplegia i inni wózkersi

Rehabilitacja z Krzyśkiem/ MPD chodziaki - samodzielne chodziaki, przy balkoniku, o kulach

Rehabilitacja z Krzyśkiem /URK, tetraplegia, stwardnienie zanikowe boczne, dystrofie

Rehabilitacja z Krzyśkiem /MPD wózkersi i inni wózkowicze

19.00

Trening Live z Jakubem Królikowskim / Fanpage AE

 

Trening live z Adrianem Beściakiem/ na fanpage AE

 

Więcej informacji: 

https://www.fundacjaavalon.pl/

https://www.facebook.com/fundacjaavalon/

https://avalonextreme.pl/ 

https://www.facebook.com/AvalonExtremeSports/ 

 

***

Fundacja Avalon jest ogólnopolską organizacją pozarządową non-profit posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego. Powstała w 2006 roku. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby z niepełnosprawnością i przewlekle chore z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc w obszarze finansowym poprzez prowadzenie subkont, rehabilitację w ramach projektu Avalon Active oraz zmianę wizerunku sportu osób z niepełnosprawnością w ramach projektu Avalon Extreme. Obecnie wspiera prawie 10 000 osób z całej Polski. 

Misją Fundacji Avalon jest wsparcie osób z niepełnosprawnością i przewlekle chorych. Pracownicy Fundacji wierzą, że osoby z niepełnosprawnością mogą być samodzielne i aktywne w każdej sferze swojego życia. Z Fundacją Avalon bariery nie istnieją. 

***

Avalon EXTREME jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnościami. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Ambasadorzy Avalon EXTREME regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake, workout oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Ambasadorami projektu są Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski oraz Szymon Klimza. Avalon EXTREME to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.

Avalon EXTREME przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnościami. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Avalon EXTREME kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców, jako żyjących z pasją
i odnoszących nie mniejsze i równie ekscytujące sukcesy sportowe jak pełnosprawni.

Kontakt dla mediów:

 

Marta Dudek

[email protected]

534 452 357