• Wyślij SMS charytatywny!

  Wyślij SMS charytatywny!

  Okaż wsparcie podopiecznym Fundacji Avalon Czytaj więcej...
 • Załóż subkonto!

  Załóż subkonto!

  Poznaj możliwości, które Ci daje Fundacja Avalon. Czytaj więcej...
 • Zbadaj się. Nie odkładaj!

  Zbadaj się. Nie odkładaj!

  Odkryj Mapę Dostępności Fundacji Avalon Czytaj więcej...
 • Aktywność kluczem do niezależności

  Aktywność kluczem do niezależności

  Weź udział w bezpłatnym projekcie współfinansowanym ze środków PFRON, także online. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

 

Nasze projekty

POMÓŻ NAM POMAGAĆ

Numer KRS: 0000270809

Numer konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Dane do przelewów walutowych i zagranicznych 

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Najlepszy sposób na przekazanie 1% podatku dla Podopiecznych Naszej Fundacji!

Aktualności

Fundacja Avalon partnerem społecznym filmu Król dopalaczy

Fundacja Avalon, wraz z twórcami filmu „Król Dopalaczy” chcą wpłynąć na zmianę postrzegania niepełnosprawności przez społeczeństwo.Osoby z niepełnosprawnościami pojawią się wśród postaci przedstawionych w filmie i zostaną zaangażowane do pracy na planie. Zdjęcia do filmu wystartują w III kwartale 2021 roku, apremiera planowana jest na jesień 2022 roku.

„Król Dopalaczy” to kryminalny thriller psychologiczny, przedstawiający jaskrawy i niebezpieczny świat dopalaczy. Reżyserem filmu i współautorem scenariusza jest Pat Howl (reżyser „Tamtej nocy”; reżyser II unitu „W głębi lasu” czy „BroadPeak”).Muzykę skomponuje utalentowana i obsypana nagrodami kompozytorka, pianistka i wokalistka, Hania Rani.  

Film jest pionierską produkcją realizowaną w duchu odpowiedzialności społecznej.Osoby z niepełnosprawnością będą częścią pokazanej w tam społeczności, oddając realny stan polskiego społeczeństwa, w którym co dziesiąty osoba jest osobą z niepełnosprawnością. Ponadto w przeciwieństwie do stereotypowego przedstawiania niepełnosprawnych jako ofiar lub jako super-bohaterów, w „Królu Dopalaczy” niepełnosprawność będzie przedstawiona jak każda inna cecha– np. płeć, wygląd czy kolor włosów. To ważny krok w kierunku zmiany postrzegania niepełnosprawności.

„W moim przekonaniu jest to inicjatywa pionierska. To pierwszy krok w stronę tego, aby w sztukach filmowych i wizualnych coraz częściej pojawiały się również osoby z niepełnosprawnością, które stanowić będą część świata w nich przestawianego – tak jak ma to miejsce w rzeczywistości. Mam nadzieję, że „Król Dopalaczy” w sposób znaczny przyczyni się do stworzenia w przekazie medialnym i sztuce przestrzeni dla odzwierciedlenia społecznej różnorodności, także pod kątem multisprawnościTo będzie w pełni realizowało jedno z najważniejszych zadań naszej Fundacji” – mówi Sebastian Luty, Prezes Fundacji Avalon, który także pojawi się w obsadzie Króla Dopalaczy, wcielając się w jedną z ważnych postaci przedstawionych w filmie.

Misja naszej Fundacji opiera się na przeświadczeniu, że osoba z niepełnosprawnością może być samodzielna i aktywna w każdej sferze życia. Organizacja podejmuje liczne działania, mające na celu zmianę postrzegania niepełnosprawnościami przez społeczeństwo i same osoby z niepełnosprawnością.