Przejdź do głównej zawartości

Gokarty

Chłopak na gokarcie unosi rękę z uniesionym serdecznym i wskazującym palcem u dłoni.

Jazda gokartem to nie tylko sposób na aktywny wypoczynek, ale też frajda i zastrzyk adrenaliny. Na tych zwinnych pojazdach swoje spektakularne kariery zaczynali prawie wszyscy kierowcy prestiżowej Formuły 1. Avalon Extreme podjął działania pozwalające osobom z niepełnosprawnościami na uprawianie tej dyscypliny w Polsce.

Propagując sport kartingowy, Avalon Extreme chce udowodnić, że jest to wszechstronna dyscyplina, która łączy ludzi bez względu na wiek, sprawność fizyczną, płeć czy doświadczenie. Dzięki przystosowanym gokartom OzN mają możliwość udziału w rywalizacji z pozostałymi, sprawnymi uczestnikami. Obecnie osoby z niepełnosprawnościami mogą w pełni korzystać z tej formy aktywności na torach we Wrocławiu i Tarnowie.

Niewątpliwą zaletą sportu kartingowego jest fakt, iż uczestnictwo w nim przekłada się na poprawę sprawności, refleksu, koordynacji ruchowej, zwiększa poczucie pewności siebie i jest doskonałą formą rehabilitacji. Ponadto atmosfera panująca na torze i kontakt z innymi zawodnikami pozwalają na pełną integrację wszystkich uczestników.

Dla tych, którzy chcieliby uprawiać tę dyscyplinę sportu, postaraliśmy się poszerzyć ofertę torów kartingowych w Polsce, poprzez szkolenia ośrodków kartingowych w ramach projektu „Aktywni z Avalon” – we Wrocławiu i Szczecinie. Avalon Extreme na bieżąco współpracuje z torami kartingowymi, dostosowując je dla potrzeb OzN.

Grupa mężczyzn na gokartach. W tle znajdują się flagi Avalon Extreme.
Mężczyzna w kasku jedzie na gokarcie na torze.