Nasz serwis używa cookies. Szczegóły w Polityce prywatności. Możesz sam skonfigurować cookies w Twojej przeglądarce. Brak zmiany ustawień oznacza akceptację naszej polityki.
Z garażu X

Jesteś zagorzałym petrolhead’em, który śledzi najpopularniejsze seriale motoryzacyjne z USA? Kręci Cię adrenalina i żyjesz motorsportem? Zżera Cię ciekawość, jak przebiega budowanie superszybkich i niesamowitych aut od zera? A może nowością dla Ciebie będzie fakt, że motorsport to dyscyplina, w której sukcesy mogą osiągać także osoby z niepełnosprawnościami? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to znaczy, że „YouTube'owy kanał motoryzacyjny „Z garażu X” to projekt, z którym koniecznie musisz się zapoznać!

X jak świat ekstremalnych sportów motorowych

„Z Garażu X” to nowy kanał na YouTube, prowadzony przez dwóch czarujących prowadzących - The Sebo i Maneya. Pod tajemniczymi pseudonimami kryją się utytułowani kierowcy rajdowi i wyścigowi - Sebastian Luty i Maciej Manejkowski, którzy są częścią projektu Avalon Extreme Racing. Projekt na co dzień pokazuje, że „prawdziwy sport jest jeden” i osoby z niepełnosprawnościami osiągają sukces w sportach ekstremalnych z powodzeniem rywalizując obok sportowców w pełni sprawnych. Z Garażu X to przestrzeń dla pasjonatów motorsportu, wyścigów samochodowych, rajdów, budowania superszybkich i niesamowitych aut . 

Dzielimy się w nim naszą pasją i wszystkim, co związane z Avalon Extreme Racing. Humor, lifestyle teamu motosportowego, przygody, podróże i duża dawka wiedzy - tego możecie spodziewać się w każdym odcinku. To także pozycja dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć jak Sebastian oraz ambasadorzy Fundacji Avalon przełamują bariery niepełnosprawności w motorsporcie. A to wszystko dostaniecie podane w formie żartów i scen wykraczających poza świat motorsportu! Zapraszamy do oglądania nowych odcinków, co 2 tygodnie - w środy o 16:00! - Maciej Manejkowski, utytułowany kierowca rajdowy i koordynator w Garażu X.

Garaż, czyli świat motorsportu od kuchni

 „Z Garażu X” w 80% realizowany jest w Garażu w Jawczycach, ale znajdą się też fragmenty wszystkich nagranych przez lata materiałów filmowych pokazujących codzienność projektu Avalon Extreme Racing. Wśród nich również zagraniczne wyjazdy na najsłynniejsze tory wyścigowe na świecie. W tej chwili na kanale pojawiła się seria, w której The Sebo i Maney podsumowują sezon startowy 2021 - wszystkie swoje motorsportowe sukcesy i porażki, które odnieśli w minionym sezonie. Już teraz dostępne są odcinki, z których można dowiedzieć się, jak „Sebastian Luty chciał złamać regulamin toru Monza, a złamała nas półoś na torze Imola !”i jak "Maney wbija się na pudło autem słabszym o 150 KM niż konkurencja”. W przyszłości pojawią się również kolejne, z których oglądający będą mogli dowiedzieć się o technice jazdy w sportach motorowych, czy szczegółowej budowie auta rajdowego i wyścigowego od strony technicznej. Będą mieć też możliwość zobaczyć zza kulis budowę najnowszego nabytku ekipy Avalon Extreme Racing – ponad 500 konnego Hyundai i20v3 Proto – auta, które zdobywać ma złote medale wraz z Sebastianem Luty i Maciejem Manejkowskim w sezonie 2023. Już teraz koniecznie zasubskrybujcie kanał ” Z garażu X”!

Już niedługo…

Ekipa Avalon Extreme Racing rozpoczęła także pracę nad wyjątkowym formatem telewizyjnym w ramówce Motowizji – to jeden z najpopularniejszych kanałów motoryzacyjnych w Polsce. Serial będzie prezentował szczegółową wiedzą techniczną. Po jego obejrzeniu każdy mechanik samochodowy w Polsce zapragnie zbudować swoją własną rajdówkę. Serial Z Garażu X jest w początkowym etapie przygotowań, ale robocze wersje trzech odcinków telewizyjnych są już gotowe! Jest na co czekać, dlatego na razie ekipa nie zdradza więcej szczegółów!

POMÓŻ NAM POMAGAĆ

Wesprzyj działania Fundacji Avalon

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Najlepszy sposób na przekazanie 1% podatku dla Podopiecznych Naszej Fundacji!