Szkolenie sitwake w WakePlace Śrem

W Śremie odbędzie się specjalistyczne, bezpłatne szkolenie sitwake w zakresie treningów sportowych dla osób z niepełnosprawnościami. Prowadzony przez naszą Fundację w ramach dofinansowanego ze środków PFRON projektu „Aktywni z Avalon” kurs jest jednym z cyklu szkoleń skierowanych do kadry ośrodków sportowych takich, jak siłownie, wakeparki i tory gokartowe oraz opiekunów i wolontariuszy, dzięki któremu w Polsce powstanie sieć miejsc treningowych dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami. Trzydniowe szkolenie zostało zaplanowane od 29 do 31 sierpnia 2021 roku.

Sitwake to odmiana wakeboardu, czyli pływanie po tafli wody na desce, która podpięta jest do wyciągu. Tutaj rider siedzi na desce z siedziskiem, a jego stopy leżą na podnóżku i przypięte są pasem. Dziesięcioosobową grupę, która weźmie udział w szkoleniu sitwake poprowadzi Szymon Klimza - ambasador Avalon Extreme i certyfikowany trener sitwake, a także Mistrz Polski w narciarstwie biegowym OzN. W kursie wezmą udział osoby z kadry wakeparku, wolontariusze, członkowie rodzin i opiekunowie OzN. Szkolenie składa się z części teoretycznej trwającej dwa dni i praktycznej zaplanowanej na ostatni dzień. Podczas części praktycznej będzie można obejrzeć triki w wykonaniu Szymona Klimzy.

Celem projektu „Aktywni z Avalon” w ramach którego prowadzony jest kurs w WakePlace Śrem jest przeszkolenie kadry w zakresie z sitwake’a, crossfitu i gokartów w ośmiu wybranych województwach w Polsce i rozwój sportów ekstremalnych oraz aktywizacja osób z niepełnosprawnościami. Efektem projektu będzie powstanie mapy miejsc, gdzie osoby z niepełnosprawnościami będą̨ mogły skorzystać́ z dostosowanej dla nich infrastruktury sportowej oraz zdobytej wiedzy i doświadczenia personelu, co wpłynie na dostępność dyscyplin sportowych dla OzN na terenie niemal całej Polski.

POMÓŻ NAM POMAGAĆ

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Najlepszy sposób na przekazanie 1% podatku dla Podopiecznych Naszej Fundacji!