Ruszył Tydzień Seksualności Osób z Niepełnosprawnością Projektu Sekson

Z okazji Międzynarodowego Dnia Seksu rozpoczęliśmy akcję edukacyjną pod nazwą Tydzień Seksualności OzN, podczas której w mediach społecznościowych Fundacji Avalon i projektu Sekson publikowane będą treści przybliżające tematy związane z seksualnością osób z niepełnosprawnością.

Tydzień Seksualności rozpocznie się 7 czerwca i potrwa do 13 czerwca. Rozpocznie się webinarem pt. “ Nieheteronormatywność a niepełnosprawność - o podwójnej dyskryminacji”, który odbędzie się już 7 czerwca o godzinie 19.00, a poprowadzi go seksuolożka i terapeutka Patrycja Wonatowska. Na to spotkanie obowiązują zapisy.  

W ramach Tygodnia odbędą się także wywiady, spotkania live ze specjalistami z zakresu seksuologii i ginekologii, ukaże się artykuł o gadżetach erotycznych i sprzętach, które usprawniają życie intymne osób z niepełnosprawnościami. Opublikowana zostanie również kolejna infografika z cyklu “Wy pytacie...”, który prowadzony jest wspólnie ze specjalistami z Grupy Ponton, działającymi na rzecz rzetelnej edukacji seksualnej. Tym razem przybliżymy temat fantazji seksualnych.  

Ponadto zachęcamy do skorzystania z nieodpłatnych porad seksuologa dla osób z niepełnosprawnościami, ich rodzin i bliskich, prowadzonych w ramach Kompleksowego Centrum Poradniczego Fundacji Avalon. Z porad można skorzystać stacjonarnie lub telefonicznie. Seksuolożka i edukatorka seksualna Barbara Płaczek dyżuruje we wtorki i czwartki, w godzinach od 17 do 19. By umówić się na poradę, wystarczy napisać lub zadzwonić. Kontakt można znaleźć na stronie Fundacji Avalon w zakładce Kompleksowego Centrum Poradnictwa.  

O seksualności osób z niepełnosprawnościami więcej będzie można usłyszeć już w dniach 2-3 października 2021 r., podczas III Konferencji Sekson. Podczas pierwszego dnia konferencji będziemy poruszać tematy związane z seksualnością, a drugi dzień poświęcimy rodzicielstwu osób z niepełnosprawnościami. Jak co roku wydarzenie będzie transmitowane online. 

POMÓŻ NAM POMAGAĆ

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Najlepszy sposób na przekazanie 1% podatku dla Podopiecznych Naszej Fundacji!