Fundacja Avalon na Pol’and’Rock Festival 2021

Już po raz kolejny Fundacja Avalon będzie na Najpiękniejszy Festiwal Świata – Pol’and’Rock Festival. Znów wśród innych organizacji pozarządowych w Akademii Sztuk Przepięknych. Na ten czas przygotowano szereg aktywności skierowanych do uczestników z niepełnosprawnością, ale także dla osób pełnosprawnych. Organizacja będzie edukować i zmieniać społeczne postrzeganie niepełnosprawności. Ponadto Fundacja Avalon podjęła się wsparcia organizatora Festiwalu w zakresie opracowania poradnika dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

grafika 4

Fundacja Avalon przygotowała dla festiwalowiczów bogatą ofertę aktywności i dyskusji poświęconych problematyce niepełnosprawności. Wszyscy, którzy będą chcieli zmierzyć się z wyzwaniami, jakie stawia poruszanie się na wózku, będą mogli przejechać na nim tor przeszkód imitujący bariery architektoniczne spotykane w przestrzeni miejskiej. To najlepszy sposób na uwrażliwienie osób pełnosprawnych, które poprzez doświadczenie mogą zrozumieć, z jakim rodzajem wyzwań na co dzień spotykają się osoby na wózkach. Na uczestników Najpiękniejszego Festiwalu Świata czekać będzie również nie lada wyzwanie zmierzenia się z rekordem Szymona Klimzy – wyczynowego handbikowca - na rowerze napędzanym wyłącznie siłą rąk. Nie zabraknie również aktywności w extremalnym wydaniu z udziałem Kuby Królikowskiego, ambasadora Avalon Extreme, który w Himalayan Camp będzie zachęcał do pokonania ścianki wspinaczkowej przy użyciu jednej ręki. Odważni festiwalowicze będą mogli się zmierzyć z rzuconym przez Kubę wyzwaniem.

Na stoisku Fundacji odbędą się także dyskusje dotyczące różnych aspektów niepełnosprawności - o rehabilitacji seksualnej, aktywnej stronie niepełnosprawności czy kurs o savoir-vivre’u i empatii wobec osób z niepełnosprawnościami.

Fundacja Avalon planuje także przeprowadzić transmisje warsztatów o aktywności, sporcie i rehabilitacji seksualnej OzN, a także kurs savoir-vivre wobec OzN. Tranmisje, jeśli tylko pozwolą na to warunki techniczne, będzie można zobaczyć na oficjalnej stronie Fundacji Avalon na Facebooku.

grafika 3

POMÓŻ NAM POMAGAĆ

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Najlepszy sposób na przekazanie 1% podatku dla Podopiecznych Naszej Fundacji!