W Ciechocinku, tam gdzie dom zdrojowy… - Ciechocinek dla osób niepełnosprawnych

Główną atrakcją tego miasteczka są oczywiście, wszem i wobec rozsławione tężnie. Miasto jest położone w województwie kujawsko – pomorskim, nad Wisłą. Ma ono charakter uzdrowiskowy, znajdują się tu m.in. szpitale uzdrowiskowe, sanatoria, zakłady przyrodolecznicze, pijalnie wód mineralnych. Część uzdrowiskowa Ciechocinka jest bogata w parki, skwery, kwietniki i dywany kwiatowe, natomiast drugą część miasta stanowi Park Zdrojowy założony w latach 1875 – 1876, w którym zobaczyć można m.in. kłęk kanadyjski, korkowiec amurski oraz miłorząb dwuklapowy.

Komunikację autobusową w Ciechocinku i okolicach zapewnia przedsiębiorstwo PKS Włocławek. Miasto posiada bezpośrednie połączenia autobusowe z Włocławkiem, Toruniem, Bydgoszczą, Warszawą, Lublinem, Łodzią, Gdańskiem, Płockiem, Kaliszem, Koninem oraz ze stacją kolejową w Aleksandrowie Kujawskim.

 

Zapytałem jedną z naszych Podopiecznych, co myśli o Ciechocinku i które z sanatoriów mogłaby polecić osobom, które chciałyby odwiedzić tę okolicę.

 

• Które sanatorium polecisz w Ciechocinku?
Kasia: Od 2008r. uczestniczę w turnusach organizowanych przez Sanatorium Uzdrowiskowe "SANVIT" Sp. z o.o. w Ciechocinku przy ul. Staszica 8  www.sanvit.sanatoria.com.pl/

• Dlaczego akurat to sanatorium?
Kasia: Budynek sanatorium znajduje się w centrum miasta i jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym osób poruszających się na wózkach inwalidzkich (podjazdy, windy, toalety – wyposażone są w uchwyty i siedziska niezbędne do korzystania z urządzeń). Dogodna lokalizacja budynku ma szczególne znaczenie dla osób mających ograniczenia w poruszaniu się.

• Jakie są zalety rehabilitacji w tym miejscu?
Kasia: Pacjent traktowany jest życzliwie jak partner, daje to maksymalne poczucie bezpieczeństwa podczas wszystkich wykonywanych zabiegów. 

Kadra specjalizuje się w leczeniu:
- chorób układu krążenia,
- schorzeń narządu ruchu,
- schorzeń układu oddechowego,
- chorób układu nerwowego.

• Jakie są Twoje odczucia po powrocie z turnusu rehabilitacyjnego w Ciechocinku?
Kasia: Jestem bardzo zadowolona z efektów rehabilitacji, ponieważ podczas każdego z pobytów robię postępy (wypracowane na turnusie umiejętności wykorzystuję na co dzień). Mam ochotę szybko wrócić po jeszcze więcej.

• Jakie inne atrakcje mogłabyś polecić osobom, które jeszcze tam nie były?
Kasia: Szczegółowe informacje o atrakcjach można znaleźć się na stronie internetowej: www.ciechocinek.pl/ Strona jest ciekawie przygotowana i zachęca do poznawania miasteczka.

 

Osobom, które potrzebują pomocy w czynnościach dnia codziennego nasza Podopieczna Kasia poleca Szpital Uzdrowiskowy nr 4 Dom Zdrojowy – Uzdrowisko Ciechocinek ul. Leśna 3 http://www.puc.sky.pl/dom-zdrojowy,26,l1.html 

 

Miasto Ciechocinek położone między Toruniem a Włocławkiem zachęca swoją kolorystyką. Może warto byłoby wpisać je na listę swoich miejsc do odwiedzenia?

Rozmowę z Podopieczną Fundacji Avalon - Katarzyną Rocką przeprowadził autor artykułu Michał Wojciechowski.

POMÓŻ NAM POMAGAĆ

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Najlepszy sposób na przekazanie 1% podatku dla Podopiecznych Naszej Fundacji!