Nasz serwis używa cookies. Szczegóły w Polityce prywatności. Możesz sam skonfigurować cookies w Twojej przeglądarce. Brak zmiany ustawień oznacza akceptację naszej polityki

Powieź to aktualnie temat, którego badania podjęli się specjaliści z całego świata. To struktura, która jest ściśle powiązana z emocjami kumulowanymi w ciele, będącymi odpowiedzią na wszelkie bodźce zewnętrzne towarzyszące nam na co dzień. A jak wiemy jako struktura zbudowana z tkanki łącznej, ściśle przylega do każdego z organów ciała, scalając wszystkie struktury mięśniowe i kostne. Dlatego też wszelkie emocje negatywne lub pozytywne mogą oddziaływać na funkcjonowanie układów w organizmie.

 

Umiejscowienie bólu wynikającego z przebytej traumy może być lokalne np. zbyt duże napięcie mięśni okolicy miednicy, po przebytym nadużyciu seksualnym lub migrować w odległe okolice ciała ale powiązane tym samym traktem powięziowym tzw. taśmą powięziową.

 

Czym jest zatem tkanka miękka? 

Z anatomicznego punktu widzenia, jest to tkanka, która łączy, wspiera, lub otacza narządy organizmu, i nie jest tkanką kostną. Do tkanek miękkich zalicza się: ścięgna, więzadła, skóra, elementy tkanki łącznej, tkankę tłuszczową, błonę maziową, mięśnie, nerwy, naczynia krwionośne. Na tego typu tkankach również stosuje się mobilizacje, manipulacje oraz wiele innych technik, które dzieli się na poszczególne grupy, w zależności od tkanki wykazującej ograniczenia.

 

Kiedy jest wskazana terapia?

 • Przy podwyższonym napięciu w obrębie tkanek, często generującym efekt bólowy np. zespoły bólowe kręgosłupa,

 • Przy ograniczeniach ruchomości stawu/stawów i tkanek podczas ruchu – po załamaniach, operacjach i długotrwałym unieruchomieniu,

 • Przy osłabieniu fizjologicznym mięśni – zaburzenia napięcia mięśniowego, sztywność mięśni

 • Przy towarzyszącym miejscowym obrzękom i zastojom naczyniowym oraz bliznom pooperacyjnym

 • Przy wadach postawy: np. skoliozy, plecy okrągłe, szpotawość/koślawość stóp i kolan

 • Przy chorobach zwyrodnieniowych i reumatycznych w celu rozluźnienia mięśni i złagodzenia dolegliwości bólowych

 

Jedną z technik terapii tkanek miękkich jest Terapia punktów spustowych, która wykorzystuje różne formy ucisku i ruchów w różnych kierunkach we wrażliwych miejscach w tkance mięśniowej. Celem terapii jest uwolnienie się od bólu i poprawa zaburzonych wzorców ruchowych. Terapia punktów spustowych czasem jest też nazywana terapią mięśniowo- powięziową. W terapii wykorzystuje się również inne techniki, jak:

 • techniki energizacji mięśni

 • mięśniowo-powięziowe rozluźnianie

mm2

 • techniki rozluźnienia pozycyjnego

 • aktywne rozluźnianie

mm5

 • masaż tkanek głębokich

 

Po więcej informacji zapraszamy do gabinetu Avalon Active podczas bezpłatnej konsultacji z fizjoterapeutą ustalimy plan działania i wskażemy przyczynę Państwa dolegliwości.  

 

Kontakt: Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym tel. 22 349 97 71 lub 796 324 328 lub mailowo: [email protected]

Odsłony: 31530
Ulotkę wygenerowano: 462
Ulotkę wysłano mailem: 0

Masz pytanie? Prześlij prośbę o kontakt:

Temat kontaktu *

 

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym z siedzibą przy ul. Michała Kajki 80/82 lok 1, 04-620 Warszawa. Kontakt z administratorem możliwy jest pod nr tel. 22 266 82 36 lub email: [email protected]. Kontakt z inspektorem ochrony danych osobowych możliwy jest za pomocą email: [email protected]

Dane osobowe będą przetwarzane w celach kontaktowych, a w przypadku wyrażenia przez Państwa dodatkowej zgody także w celach marketingowych i promocyjnych oraz statystycznych administratora danych. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody w każdym momencie. Wycofanie zgody nie ma skutku dla przetwarzania wykonanego przed cofnięciem zgody. W razie takiej konieczności dane mogą być udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Przysługuje również Pani/Panu prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo do przenoszenia danych. Może Pani/Pan wnieść skargę do organu nadzorczego. Pełna treść klauzuli informacyjnej znajduje się tutaj.

e-pity po prostu

Pomóż nam pomagać!

KRS:

0000270809

Numer konta do darowizn dla Podopiecznych:

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

BNP Paribas Bank Polska S.A.

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>
Donations in other currencies (Euro, USD and more) >>

OPINEO 2018a