Nasz serwis używa cookies. Szczegóły w Polityce prywatności. Możesz sam skonfigurować cookies w Twojej przeglądarce. Brak zmiany ustawień oznacza akceptację naszej polityki
Okiem Szczepana odc. 22: Zima znowu zaskoczyła kulawych

 

Sorry, ale zacznę nudno… a więc wstałem z łóżka i nasunąłem na siebie ciuchy przygotowane poprzedniego wieczora. Przechodząc z pokoju do toalety zauważyłem, że pada śnieg. Możliwe, że u chodziaków w takim momencie uruchamia się prosty łańcuch skojarzeniowy - święta, choinka, prezenty, sanki, z gorszych rzeczy – korki. Dla kulawych śnieg to ŚNIEG. Problem z dojazdem na przystanek, problem z dotarciem do pracy, na zakupy. Więc pewnie nie zdziwi Was, że kiedy zobaczyłem jaka pogoda jest na zewnątrz, do głowy przyszły mi tylko słowa, których nie mogę tutaj zacytować.

O tej porze roku, trzeba na nowo opracowywać strategię wychodzenia do pracy. Przydaje się umiejętność jazdy w balansie, bo jeśli śnieg jest wydeptany to nie znaczy, że wózek przejedzie… wtedy jazda na tylnych kołach to jedyna opcja, zwłaszcza jeśli tak jak ja, nie macie 60 cm w bicepsie. Czy w takim razie w momentach zimowego kryzysu obiecuję sobie, że pójdę na siłownię? Nie. Raczej trzymam kciuki za globalne ocieplenie.

Pamiętam jedną ze swoich pierwszych zim w Warszawie. Wszędzie biało, temperatura minus 13, a ja nie mam rękawic. Zanim wpadłem na to, że warto w nie zainwestować minęły chyba ze dwa tygodnie. Geniusz. Teraz mam trzy pary. Teoretycznie jedna powinna mi wystarczyć na rok, ale wiem, że pod koniec zimy dwie będą już dziurawe.

Wózek - podobnie jak ja - nie jest zwierzęciem zimnolubnym. Odkąd jest mokro, ślizga się nawet na prostej drodze. Muszę się z nim szarpać jak z rozpieszczonym szczeniakiem, który chce wrócić do domu, A kiedy już wracam do siebie, brudzi mi podłogę w mieszkaniu, więc za karę zostawiam go w przedpokoju. Tam rozpuszczony śnieg tak bardzo nie przeszkadza.

Mała uwaga dla chodziaków J Jeśli zobaczycie kulawego w kurtce brudnej od błota i śniegu, nie klepcie go po plecach i nie rzucajcie mu 5 zł. Nie ma na to czasu, pewnie właśnie śpieszy się do pracy, albo na zajęcia.

 

  

Odsłony: 2413
Ulotkę wygenerowano: 261
Ulotkę wysłano mailem: 0

Komentarze  

+2 #1 Alvin 2016-02-03 10:30
Warto pomagac. bo byc moze wy sami kiedys bedziecie tej pomocy potrzebowac.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Masz pytanie? Prześlij prośbę o kontakt:

Temat kontaktu *

 

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym z siedzibą przy ul. Michała Kajki 80/82 lok 1, 04-620 Warszawa. Kontakt z administratorem możliwy jest pod nr tel. 22 266 82 36 lub email: [email protected]. Kontakt z inspektorem ochrony danych osobowych możliwy jest za pomocą email: [email protected]

Dane osobowe będą przetwarzane w celach kontaktowych, a w przypadku wyrażenia przez Państwa dodatkowej zgody także w celach marketingowych i promocyjnych oraz statystycznych administratora danych. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody w każdym momencie. Wycofanie zgody nie ma skutku dla przetwarzania wykonanego przed cofnięciem zgody. W razie takiej konieczności dane mogą być udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Przysługuje również Pani/Panu prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo do przenoszenia danych. Może Pani/Pan wnieść skargę do organu nadzorczego. Pełna treść klauzuli informacyjnej znajduje się tutaj.

e-pity po prostu

Pomóż nam pomagać!

KRS:

0000270809

Numer konta do darowizn dla Podopiecznych:

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

BNP Paribas Bank Polska S.A.

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>
Donations in other currencies (Euro, USD and more) >>

OPINEO 2018a