Nasz serwis używa cookies. Szczegóły w Polityce prywatności. Możesz sam skonfigurować cookies w Twojej przeglądarce. Brak zmiany ustawień oznacza akceptację naszej polityki

Masaż leczniczy służy leczeniu zaburzeń czynności różnych struktur układu ruchu, a w szczególności kręgosłupa.

Masaż ten stosuje się w schorzeniach będących wynikiem:

 • urazu,
 • przeciążenia / zapalenia mięśnia, stawu, skóry lub nerwu.

Stosowane są tu różnorodne metody lecznicze, głównie zaliczane do terapii tkanek miękkich, a mianowicie:

 • techniki energizacji mięśni,
 • rozluźnianie mięśniowo-powięziowe,
 • terapia punktów spustowych,
 • techniki aktywnego rozluźniania,
 • techniki masażu klasycznego.

Przywracanie kręgosłupa do sprawności i funkcjonowania bez bólu jest procesem rozłożonym w czasie. Pozytywne efekty najczęściej pojawiają się już po pierwszym zabiegu, a kolejne sesje terapeutyczne utrwalają pozytywne zmiany. Zalecane jest odbycie co najmniej 5 spotkań w niedalekiej odległości czasowej aby podtrzymać efekt terapii. 

 

Masaż klasyczny to najpopularniejszy i najbardziej podstawowy rodzaj masażu. Polega on na zastosowaniu kilku określonych ruchów i chwytów wykonywanych w ustalonej kolejności. Zadaniem tego masażu jest przede wszystkim:

 • zniwelowanie napięcia pojawiającego się w przeciążonych mięśniach,
 • poprawienie krążenia krwi,
 • odżywienie tkanek,
 • przyspieszenie regeneracji organizmu.

Masaż ten wywiera dobroczynny efekt nie tylko na skórę, mięśnie i naczynia krwionośne, ale też na układ limfatyczny oraz układ nerwowy. Możliwość zmiany technik oraz ich intensywności sprawia, że masaż klasyczny ma bardzo mało przeciwwskazań (np. nowotwór, ostre stany zapalne, nadciśnienie, czy gorączka).

 

Po więcej informacji zapraszamy do gabinetu Avalon Active podczas bezpłatnej konsultacji z fizjoterapeutą ustalimy plan działania i wskażemy przyczynę Państwa dolegliwości.

Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, tel. 22 349 97 71 lub 796 324 328 lub mailowo: [email protected]fundacjaavalon.pl

 

Fotolia 38914742 S       Fotolia 41903484 S

Odsłony: 22713
Ulotkę wygenerowano: 517
Ulotkę wysłano mailem: 0

Masz pytanie? Prześlij prośbę o kontakt:

Temat kontaktu *

 

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym z siedzibą przy ul. Michała Kajki 80/82 lok 1, 04-620 Warszawa. Kontakt z administratorem możliwy jest pod nr tel. 22 266 82 36 lub email: [email protected]. Kontakt z inspektorem ochrony danych osobowych możliwy jest za pomocą email: [email protected]

Dane osobowe będą przetwarzane w celach kontaktowych, a w przypadku wyrażenia przez Państwa dodatkowej zgody także w celach marketingowych i promocyjnych oraz statystycznych administratora danych. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody w każdym momencie. Wycofanie zgody nie ma skutku dla przetwarzania wykonanego przed cofnięciem zgody. W razie takiej konieczności dane mogą być udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Przysługuje również Pani/Panu prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo do przenoszenia danych. Może Pani/Pan wnieść skargę do organu nadzorczego. Pełna treść klauzuli informacyjnej znajduje się tutaj.

e-pity po prostu

Pomóż nam pomagać!

KRS:

0000270809

Numer konta do darowizn dla Podopiecznych:

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

BNP Paribas Bank Polska S.A.

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>
Donations in other currencies (Euro, USD and more) >>

OPINEO 2018a