Nasz serwis używa cookies. Szczegóły w Polityce prywatności. Możesz sam skonfigurować cookies w Twojej przeglądarce. Brak zmiany ustawień oznacza akceptację naszej polityki
  • Kości jakie są... nikt nie widzi. Chyba, że zrobi prześwietlenie, wtedy lekarz coś zobaczy. Możemy jednak o nich porozmawiać. Podstawowym Czytaj więcej...
  • Mamy więc fosfolipidy z kwasami tłuszczowymi nasyconymi i nienasyconymi. Tworzą one błonę komórkową, np. neuronu. Kwasy tłuszczowe nienasycone dalej można Czytaj więcej...
  • Pomoc społeczna jest instytucją polityki społecznej państwa, mającą na celu umożliwienie osobom i rodzinom przezwyciężanie trudnych sytuacji życiowych, których nie Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

 

 

 

1. Co przynieść na pierwszą wstępną konsultację z rehabilitantem?

 

Na konsultacje potrzebne jest orzeczenie o niepełnosprawności (wystarczy kopia), dokumentacja medyczna (wypis ze szpitala, badania (rtg, CD z badaniem) plus opisy wyników badań).

 

 

2. Czy jest potrzebne skierowanie na rehabilitację?

 

Aby rozpocząć rehabilitację potrzebne jest zaświadczenie o braku przeciwskazań do rehabilitacji o które można poprosić lekarza prowadzącego albo lekarza pierwszego kontaktu. Zaświadczenie jest ważne przez 6 miesięcy po tym czasie trzeba przynieść nowe. Nie mamy lekarza dlatego jest potrzebne zlecenie rehabilitacji (zaświadczenie).

 

Prosimy o zapoznanie się z krótką informacją o wymaganym zaświadczeniu: tutaj.

 

 

3. Czy potrzebny jest oryginał orzeczenia o niepełnosprawności?

 

Aby skorzystać z rehabilitacji bezpłatnej z PFRON bądź dofinansowanej przez Fundację (Aktywni Dzięki Sobie) wystarczy skan/ kopia orzeczenia o niepełnosprawności.

 

 

4. Do czego jest potrzebne orzeczenie o niepełnosprawności?

 

Stopień niepełnosprawności jest ważny przy odpłatności za rehabilitację. Przy stopniu znacznym bądź umiarkowanym rehabilitacja jest bezpłatna albo dofinansowana przez Fundację. Dla osób z orzeczeniem o stopniu lekkim bądź bez orzeczenia możemy zaproponować rehabilitację komercyjną.

 

 

5. Do kiedy można odwołać zajęcia?

 

Zajęcia można odwołać najpóźniej dzień roboczy wcześniej do godziny 17.00 (można odwołać telefonicznie, mailowo, przez sms, skype czy gadu gadu).

 

Po weekendzie w poniedziałki jest wyjątkowo możliwość odwołania rehabilitacji tylko telefonicznie do godziny 10.00.

 

 

6. Na jak długo można odwołać stały termin rehabilitacji bez utraty tego terminu?

 

Stały termin można odwołać do 3 tygodni.

 

 

7. Czym różni się stały termin rehabilitacji od pojedynczej wizyty?

 

Pojedynczy termin jest aktualny wyłącznie tego danego dnia na daną godzinę na którą są Państwo zapisani. Umawiając takie pojedyncze wizyty można dostosowywać intensywność, godziny zajęć do swoich planów.

 

Stały termin np. w środy od danej daty oznacza że mają Państwo zajęcia w każdą środę na daną godzinę z danym rehabilitantem i tak można dobierać każdy dzień tygodnia i ćwiczyć 2,3 czy 5 razy w tygodniu.

 

 

8. Czy można zmienić stały termin?

 

Zawsze można dodać bądź odjąć jakiś termin rehabilitacji. Oczywiście można zmienić stały termin w zależności od wolnych miejsc.

 

 

9. Jak uzyskać rabat na zakup karnetu przez polecenie rehabilitacji?

 

Polecając naszą rehabilitację innej osobie można skorzystać z rabatu. Polecając rehabilitację jednej osobie jest rabat 5%, dwóm osobom jest rabat 10%, trzem osobom jest rabat 15%. Rabat jest jednorazowy na zakup jednego karnetu. Osoba której rehabilitacja została polecona przy zakupie karnetu z Aktywni Dzięki Sobie musi powiedzieć kto jej rehabilitację polecił.

 

 

10. Z jakich zabiegów można skorzystać w Fundacji?

 

Prowadzimy indywidualne zajęcia z rehabilitantem w tym: kinezyterapię czyli ćwiczenia indywidualne różnymi metodami, masaże, terapię manualną, rehabilitację w wodzie, z fizykoterapii mamy prądy, elektrostymulację. Więcej na temat metod z jakich korzystamy znajdziesz tutaj.

Odsłony: 2707
Ulotkę wygenerowano: 0
Ulotkę wysłano mailem: 0