Nasz serwis używa cookies. Szczegóły w Polityce prywatności. Możesz sam skonfigurować cookies w Twojej przeglądarce. Brak zmiany ustawień oznacza akceptację naszej polityki
Stolarski Wojciech

Nasz syn Wojtek urodził się 13 maja 2009 roku. W badaniu przesiewowym w trzeciej dobie po urodzeniu wykryto, że jest chory na fenyloketonurię. Objawami nieleczonej choroby są pogłębiające się zaburzenia neurologiczne z napadami padaczkowymi, a także upośledzenie umysłowe i motoryczne. Warunkiem prawidłowego rozwoju jest ciągłe stosowanie diety niskobiałkowej, ważenie wszystkich spożywanych produktów celem określenia poziomu fenyloalaniny, badanie poziomu fenyloalaniny we krwi. Podstawą leczenia jest przyjmowanie trzy razy dziennie specjalnego preparatu pozbawionego szkodliwego aminokwasu - fenyloalaniny. Nasz syn nie może jeść ryb, mięsa, nabiału, jaj, makaronów, ryżu - praktycznie większości rzeczy ze sklepowej półki, ze względu na dużą zawartość białka (do 50% białka to fenyloalanina), a także nie może spożywać leków słodzonych aspartamem i acesulfamem K. Dzięki restrykcyjnej diecie niskobiałkowej Wojtek rozwija się normalnie, jest dużym, mądrym i pogodnym dzieckiem. My, jako rodzice mamy nadzieję, że będzie rozwijał się prawidłowo i poza specjalną dietą nie będzie różnił się od rówieśników. Polska, jako jeden z nielicznych krajów w Unii nie ma refundowanej żywności niskobiałkowej. Koszt produktów niskobiałkowych jest trzykrotnie większy od zwykłego jedzenia dla zdrowego człowieka.

POMÓŻ WOJTKOWI W WALCE Z CHOROBĄ

Przekazując 1% swojego podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Stolarski, 1208 wspieracie Państwo naszego synka Wojtka, by mógł rozwijać się jak inne zdrowe dzieci.

 

 

BEZPŁATNY PROFESJONALNY PROGRAM PIT!

 

Rozlicz lub skoryguj swój PIT w 3 prostych krokach:

1. Pobierz i zainstaluj lub uruchom program online

2. Wypełnij druki w prostym kreatorze

3. Rozlicz PIT przez Internet lub wydrukuj i wyślij pocztą.

 

Korzystając z programu możecie Państwo korzystać z telefonicznego wsparcia expertów.

opp1proc

 

Poniżej znajdziecie Państwo najnowszy program do rozliczeń PIT 2017. W rubryce dotyczącej przekazania 1% został wstawiony numer KRS Fundacji AVALON.

Jeśli chcecie Państwo wesprzeć moją osobę, proszę kliknąć w pole cel szczegółowy i wpisać moje nazwisko w polu wyszukiwania lub wybrać je z rozwijanej listy. W prawidłowo wypełnionej deklaracji, w polu "Cel szczegółowy" musi się znaleźć moje nazwisko i numer subkonta.

Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJĘ :)

epitypobierz

 

 

Mogą Państwo także skorzystać z wersji on-line programu, uruchamianej w przeglądarce internetowej:

epityuruchom

 

 

Program e-pity Copyright 2016-2017 e-file sp. z o.o. sp. k.   e pity po prostu


Wpłaty prosimy kierować na konto: Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Prowadzone przez: BGŻ BNP Paribas Bank Polska S.A.<

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>

Odsłony: 3665
Ulotkę wygenerowano: 503
Ulotkę wysłano mailem: 0

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

opp fundacja 750200 uruchom 1

Pomóż nam pomagać!

KRS:

0000270809

Numer konta do darowizn dla Podopiecznych:

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

BGŻ BNP Paribas

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>
Donations in other currencies (Euro, USD and more) >>

opineo avalon 2017