Nasz serwis używa cookies. Szczegóły w Polityce prywatności. Możesz sam skonfigurować cookies w Twojej przeglądarce. Brak zmiany ustawień oznacza akceptację naszej polityki
Pergał Mateusz

Nazywam się Mateusz Pergał. Mieszkam wśród Was. Urodziłem się zdrowy, ale w siódmym miesiącu życia zachorowałem na wirusowe zapalenie mózgu. Lekarzom udało się mnie uratować, ale mój mózg został trwale uszkodzony – mam Mózgowe Porażenie Dziecięce. 

Teraz jestem już dorosły – mam 19 lat i nigdy nie będę mógł funkcjonować samodzielnie: nie chodzę, nie siedzę samodzielnie, nie kontroluję czynności fizjologicznych, nie mówię, nie potrafię sam jeść, a nawet gryźć. Nie wiadomo, na ile jestem upośledzony intelektualnie. Wymagam pomocy w każdej chwili życia.

Wydawać by się mogło, że ktoś taki właściwie nie żyje, a wegetuje. Tymczasem ja jestem szczęśliwy. Mam ukochaną pluszową gąskę. Oglądam obrazki w kolorowych pismach. Mam ogromne i mądre oczy, którymi patrzę z miłością w oczy ludzi obok mnie. I uśmiecham się, gaworzę. Jestem bardzo pogodny i cieszę się każdą chwilą życia. Uczę radości życia tych zdrowych, a nieszczęśliwych…

Lubię, gdy coś się wokół mnie dzieje, lubię być wśród ludzi, wyjeżdżać na turnusy rehabilitacyjne (rozpoznaję ludzi i miejsca, w których byłem). Moja rehabilitacja i te turnusy są bardzo kosztowne. Dlatego zwracam się do Was – jeśli możecie przekażcie na moją rzecz 1% swojego podatku lub darowiznę Fundacji AVALON z dopiskiem PERGAŁ, 758.

Jeśli nie możecie – to tylko (albo aż) pomyślcie o mnie ciepło…

 

 

BEZPŁATNY PROFESJONALNY PROGRAM PIT!

 

Rozlicz lub skoryguj swój PIT w 3 prostych krokach:

1. Pobierz i zainstaluj lub uruchom program online

2. Wypełnij druki w prostym kreatorze

3. Rozlicz PIT przez Internet lub wydrukuj i wyślij pocztą.

 

Korzystając z programu możecie Państwo korzystać z telefonicznego wsparcia expertów.

opp1proc

 

Poniżej znajdziecie Państwo najnowszy program do rozliczeń PIT 2017. W rubryce dotyczącej przekazania 1% został wstawiony numer KRS Fundacji AVALON.

Jeśli chcecie Państwo wesprzeć moją osobę, proszę kliknąć w pole cel szczegółowy i wpisać moje nazwisko w polu wyszukiwania lub wybrać je z rozwijanej listy. W prawidłowo wypełnionej deklaracji, w polu "Cel szczegółowy" musi się znaleźć moje nazwisko i numer subkonta.

Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJĘ :)

epitypobierz

 

 

Mogą Państwo także skorzystać z wersji on-line programu, uruchamianej w przeglądarce internetowej:

epityuruchom

 

 

Program e-pity Copyright 2016-2017 e-file sp. z o.o. sp. k.   e pity po prostu


Wpłaty prosimy kierować na konto: Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Prowadzone przez: BGŻ BNP Paribas Bank Polska S.A.<

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>

Odsłony: 2247
Ulotkę wygenerowano: 280
Ulotkę wysłano mailem: 0

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież